معاون سرکنسول روسیه در اصفهان، در دیدار با تعدادی از دانشجویان فعال در تشکل‌های دانشجویی گفت: در حال حاضر در زمینه دانشگاهی در روابط بین دانشگاه‌های سن پترزبورگ و اصفهان پیشرفت کرده ایم، دانشگاه اصفهان چندین قرارداد با دانشگاه هاى روسیه دارد و دو سال پیش با دانشگاه هرتسن قرارداد بستند که تبادل دانشجو داشته باشند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ روز گذشته تعدادی از دانشجویان عضو هسته بین‌الملل تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان اصفهان با معاون سرکنسول روسیه در اصفهان دیدار کردند.
ایلیا تیخانوف در این دیدار اظهار داشت: من سه سال است که اینجا کار می‌کنم و اصفهان را خیلی دوست دارم و برایم شهر جالبی است، اصفهان پایتخت فرهنگی و تاریخی ایران است و فکر می‌کنم رابطه اصفهان با استان‌های روسیه در آینده نزدیک پیشرفت می‌کند و به زودی به سطح خوبی از ارتباط خواهیم رسید. 
معاون سرکنسول روسیه در اصفهان عنوان کرد: به نظر من مردم ایران خیلی مهمان‌نواز هستند و از نظر تاریخ و فرهنگ این کشور خیلی ثروتمند است، هم‌چنین هر روز چیزهای جدید از این کشور می‌بینم و امیدوارم که باز هم در این کشور بمانم.
وی با بیان اینکه اصفهان پایتخت گردشگری ایران است، افزود: اصفهان با یزد و شیراز مثلث طلایی گردشگری تشکیل می‌دهند، ایران هم پتانسیل زیادی دارد و می‌تواند سطح گردشگری خود را ارتقا دهد.

 
تیخانوف بیان داشت: ما در کنسولگری روسیه در اصفهان هم با شهردارى و استاندارى اصفهان و هم با دانشگاه‌ اصفهان همیشه در تماس هستیم و تلاش می‌کنیم که روابط اصفهان با استان‌های روسیه به ویژه سن‌پطرزبورگ بیشتر شود.
اصفهان و سن‌پطرزبورگ، خواهرخوانده‌های ۱۶ ساله
معاون سرکنسول روسیه در اصفهان گفت: سن پطرزبورگ و اصفهان ١٦ سال است که روابط خواهرخواندگی دارند، در سال ۲۰۰۴ قرارداد خواهرخواندگی با سفر خانم والنتینا ماتویینکو استاندار سن پطرزبورگ به اصفهان امضا شد.
وی ادامه داد: در این قرارداد مشخص شده است که طرفین در چارچوب صلاحیت خود به بسط و توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگ و اقتصاد مساعدت خواهند کرد.
تیخانوف گفت: به طور مثال در حال حاضر در زمینه دانشگاهی در روابط بین دانشگاه‌های سن پترزبورگ و اصفهان پیشرفت کردیم، دانشگاه اصفهان چندین قرارداد با دانشگاه هاى روسیه دارد و دو سال پیش با دانشگاه هرتسن قرارداد بستند که تبادل دانشجو داشته باشند. 
معاون سرکنسول روسیه عنوان کرد: هر ساله در ماه‌های فوریه و مارس در سفارت روسیه در تهران از میان داوطلبانی که در وب سایت رسمی وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه ثبت نام کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه داده‌اند، افراد واجد شرایط برای تحصیل در فدراسیون روسیه انتخاب می شوند.
وی اظهار کرد: برای همکاری مؤثر بین اصفهان و سن پترزبورگ باید برنامه عمل مفصل باشد، چارچوب گسترش همکارى‌هاى فی‌مابین در زمینه‌هاى مختلف براى سال هاى ۲۰۲۱-۲۰۲۵ در حال تنظیم است و قرار است به زودى به امضا دو طرف برسد، طرح این برنامه توسط استانداران سن پطرزبورگ و اصفهان ارائه شده است.
تیخانوف ابراز داشت: امیدواریم روابط بین‌استانی بیش از پیش تقویت شود، سرکنسولگرى روسیه در اصفهان از گسترش این تعاملات استقبال مى‌کند و از گام‌هاى دو طرف در این جهت حمایت کرده، مى‌کنیم و خواهیم کرد.

محمدحسین بیننده، دبیر حوزه بین‌الملل تشکل‌های دانشجویی استان اصفهان نیز در این دیدار اظهار داشت: ما یکی از اسطوره‌های مقاومت و قابل ستایش که اعتقاد داریم هر روز زنده‌تر از قبل می‌شود و در عرصه بین‌الملل بیشتر خود را نشان می‌دهند، یعنی سردار شهید سلیمانی را داریم.
وی ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند، دولت بی‌آبروی آمریکا ایشان را بزدلانه و دزدانه به شهادت رساندند زیرا ایشان بزرگ‌ترین فرمانده آزادی‌خواه در منطقه بودند.
همکاری ضدتروریسم ایران و روسیه می‌تواند در حوزه اقتصاد و فرهنگ هم ادامه داشته باشد
بیننده تصریح کرد: یعنی آن‌ها کسی که به دنبال ایجاد صلح و حذف تروریسم بود را کشتند و دیدیم که چقدر همکاری ایران و روسیه برای حذف تروریسم و داعش از سوریه و عراق جواب داد و همکاری خوبی بود و به همین جهت انتظار داریم که در میدان اقتصاد و فرهنگ نیز دوباره با یک همکاری خوب مانند گذشته بر دشمنان خود پیروز شویم.

در این جلسه تعدادی از دانشجویان فعال در تشکل‌های دانشجویی به بحث و تبادل نظر در زمینه‌های تخصصی خود مانند امور گردشگری، مهندسی و اقتصاد پرداختند و در پایان لوح یادبودی از تصاویر بزرگان ایران مانند حکیم ابوالقاسم فردوسی، خیام، شهید سردار سلیمانی، شهید حججی به کنسولگری روسیه در اصفهان اهدا شد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين