سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری «تاشکند» با رئیس سازمان نظارت بر همکاری‌های تجاری ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«حمید نیرآبادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری «تاشکند» با «دلمراد قاسم اف» سازمان نظارت بر همکاریهای تجاری ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
طرفین در این دیدار دورنمای امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دو کشور را بررسی کردند.
نیرآبادی در این دیدار با فعالیت و اختیارات سازمان نظارت بر همکاریهای تجاری ازبکستان( آمبودزمان تجاری) و همچنین اقداماتی که در حوزه حمایت از حقوق فعالین اقتصادی انجام می‌شود، آشنا شد.
وی ضمن مثبت ارزیابی کردن اصلاحات جاری در ازبکستان، خاطرنشان کرد که روابط سیاسی خوب میان تهران و تاشکند بر توسعه روابط اقتصادی نیز موثر بوده است به عنوان مثال میزان مبادلات تجاری بین دو کشور در سال جاری با افزایش 35 درصد نسبت به یک سال گذشته به 425 میلیون دلار رسیده است.
در این ملاقات قاسم اف نیز با تاکید بر توسعه روابط دوستانه در حوزه‌های تجاری و بازرگانی به معرفی آمبودزمان تجاری و بازرگانی جمهوری ازبکستان پرداخت.  
وی تاکید کرد که از طریق همکاری میان بخش اقتصادی سفارت ایران و نهاد آمبود زمان تجاری ازبکستان می‌توان بیش از پیش از حقوق  بازرگانان ایرانی فعال در ازبکستان و بازرگانان ازبکستانی فعال در ایران حمایت کرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
چاه ویل "تجزیه" در انتظار آمریکا
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
تکریم مردم در خواب عمیق مسئولان
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
خنیاگران آزادی در ظلمت پهلوی
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱
بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴