تاریخ انتشارجمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۴۴۳۴۳۲
یک عضو پارلمان آلمان با لحنی تند از تلاش‌های آمریکا برای جلوگیری از احداث خط لوله گاز نورداستریم انتقاد کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازیک عضو ارشدپارلمان آلمان درگفت‌وگو با شبکه خبری «راشاتودی» گفته تلاش‌های آمریکا برای جلوگیری از ساخت پروژه خط لوله گاز «نورداستریم۲» به روش‌های مافیا شباهت دارد.
«کلاوس ارنست» که با شبکه خبری راشاتودی گفت‌وگو می‌کرد از اتحادیه اروپا خواست در برابر اقدامات آمریکا بایستد.
وی در واکنش به تهدیدهای جدید آمریکایی‌ها برای تحریم شرکت‌های اروپایی دخیل در این پروژه گفت: «کارهایشان به مافیا شباهت دارد.»
ارنست در حال حاضر ریاست کمیه امور اقتصادی و انرژی در پارلمان آلمان را به عهده دارد. او گفت: «درست مثل اعضای مافیا که از شرکت‌ها باج حفاظتی می‌گیرند، آمریکا هم با ادعای محافظت از متحدانش در برابر روسیه به اروپا می‌آید ولی شرکت‌های اروپایی را تهدید می‌کند اگر پیشنهادشان برای حفاظت را قبول نکنند دچار فروپاشی می‌شوند.»
وی اضافه کرد: «مسئله ارتباطی به امنیت ندارد بلکه مسئله این است که آمریکایی‌ها می‌خواهند گاز مایع خودشان را که به محیط زیست آسیب می‌رساند به ما بفروشند... گازی که گران‌تر هم هست.»
قانونگذار آلمانی اضافه کرد که دیگر اعضای پارلمان آلمان و دولت این کشور اقدامات آمریکا را نقض قوانین بین‌المللی می‌دانند.
ارنست خاطرنشان کرد که صرفاً بیان اعتراض به چنین رفتارهایی کافی نیست، زیرا بعید است که این اتفاقات فقط در پروژه نورداستریم رخ ددهد و واشنگتن برای تحریم شرکت‌های اروپایی بهانه‌های جدید خلق خواهد کرد.
وی گفت: «آمریکا شریکان خودش را به شکل شریک نمی‌بینید، بلکه آنها را رقبایی ناخوانده یا مستخدم می‌بیند.»
ارنست تصریح کرد: «مسئله فقط به گاز مربوط نیست ما باید از حاکمیت مستقل اروپا حمایت کنیم.»
نورد استریم ۲ یک پروژه مشترک میان شرکت «گازپروم» روسیه و پنج شرکت اروپایی است و این خط لوله قرار است ۱.۹۴۲ تریلیون فوت مکعب گاز را در سال از روسیه و از طریق آب‌های منطقه‌ای یا مناطق انحصاری اقتصادی دانمارک، فنلاند، آلمان، روسیه و سوئد به آلمان منتقل کند.
آمریکا در این زمینه تلاش داشته تا به هرقیمتی از پروژه گازی نورد استریم 2 جلوگیری کند. این کشور به همراه برخی کشورهای اروپایی مدعی است که این پروژه اهرمی را برای مسکو در اتحادیه اروپا به وجود می‌آورد و در همین راستا، در سال ۲۰۱۹، تحریم‌هایی را علیه شرکت‌هایی وضع کرد که در این پروژه مشارکت داشتند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴
پشت پرده کشتار شیعیان کویته
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۹
آمریکا گرفتار چنگال تروریسم داخلی
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
سقوط غول آمریکا از سریر قدرت به حضیض ذلت
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱