تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
کد مطلب : ۴۴۳۲۳۹
یک مرکز پژوهشی ویژه امور اسرای فلسطینی از بازداشت بیش از ۱۵ هزار زن فلسطینی از سال ۱۹۶۷ تا کنون خبر داد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، «ریاض الاشقر» مدیر مرکز پژوهشی ویژه اسرای فلسطینی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ تا کنون بیش از ۱۵ هزار زن فلسطینی و از انتفاضه الاقصی در سال ۲۰۰۰ تا کنون حدود ۲۲۵۰ زن فلسطینی را بازداشت کرده است که در میان آنها افراد کم سن و سال، بیمار و سالمند دیده شده‌اند.
بر اساس گزارش «العهد»، رژیم صهیونیستی از زمان خیرش مردمی اکتبر ۲۰۱۵ برای دفاع از قدس و مسجدالاقصی به سیاست بازداشت زنان شدت داد و همچنان ۳۹ زن در زندانی‌های رژیم صهیونیستی وجود دارند که ۱۴ نفر آنها مادر دهها بچه هستند و تعدادی از دانشجویان و نمایندگان شورای قانونگذاری فلسطین نیز در میان آنها دیده می‌شود.
در ادامه این گزارش آمده، رژیم صهیونیستی توجیهات مختلفی برای بازداشت زنان  به کار می‌برد که از جمله آنها اتهام نوشتن مطالب تحریک‌آمیز علیه این رژیم در شبکه‌های اجتماعی، قصد انجام عملیات مقاومتی یا مشارکت در دفاع از مسجدالاقصی است.
ریاض الاشقر سپس گفت، اسرای زن در زندان «دامون» اوضاع سخت و غیرانسانی دارند و رژیم صهیونیستی آنها را از همه حقوق و در رأس آن درمان و دیدار با خانواده محروم می‌کند.
وی افزود، اسرای زن از سیاست اهمال پزشکی در رنجند و سال‌های طولانی است که از نبود پزشک زن در درمانگاه زندان و عدم وجود داروی مناسب شکایت دارند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
چاه ویل "تجزیه" در انتظار آمریکا
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
تکریم مردم در خواب عمیق مسئولان
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
خنیاگران آزادی در ظلمت پهلوی
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱
بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴