تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۴۴۳۱۶۷
پس از انتقاد رئیس جمهور فرانسه از سخنان وزیر دفاع آلمان درباره وابستگی به آمریکا، وی نیز به سخنان رئیس جمهور فرانسه را غیر معمول توصیف کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«آنگرت کرمپ کارنبائور» وزیر دفاع آلمان روز سه‌شنبه با تاکید بر تعهد این کشور به روابط دوستانه پاریس و برلین گفت که انتقاد «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه از اظهاراتش در طرفداری از آمریکا تا حدودی غیرمعمول بوده است.
کرمپ کارنبائور اوایل ماه جاری میلادی در مصاحبه‌ای با «پولیتیکو» گفته بود که اروپا هنوز به آمریکا نیاز دارد.
ماکرون نیز در مصاحبه اخیر خود با نشریه «گراند کانتیننت» این اظهارات کرمپ کارنبائور را مورد انتقاد قرار داد و این سخنانش را «سوء بیان تاریخی» توصیف کرد و مدعی شد که «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان نیز با گفته وزیر خود موافق نیست.
کرمپ کارنبائور نیز در واکنش به این سخنان ماکرون با تاکید بر اهمیت روابط برلین و پاریس گفت: «توافق زیادی میان فرانسه و آلمان درباره میزان حق حاکمیتی که اروپا به دنبال آن است وجود دارد.»
وی به انتقاد ماکرون نیز پاسخ داد و گفت که حرکت قدرتمندتر به سوی حق حاکمیت اروپا به معنای پایان تکیه به ضمانت‌های امنیتی آمریکا نیست.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين