تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰
کد مطلب : ۴۴۳۱۶۰
خانه مطبوعات و رسانه‌های کیش طی بیانیه‌ای حمایت کامل خود را از این تصمیم مسئولان منطقه آزاد کیش برای کاهش نرخ کمیسیون مشاوران املاک برای حمایت از حقوق عامه و مطالبه مردمی و قشر آسیب‌پذیر جزیره کیش اعلام نمود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازخانه مطبوعات و رسانه‌های کیش طی بیانیه‌ای حمایت کامل خود را  از این تصمیم مسئولان منطقه آزاد کیش برای  کاهش نرخ کمیسیون مشاوران املاک  برای حمایت از حقوق عامه و مطالبه مردمی و قشر آسیب‌پذیر جزیره کیش اعلام نمود.
در این بیانه که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری فارس گرفته آمده است: 
تأمین مسکن مناسب به‌عنوان محلی امن و آرام برای اسکان افراد خانواده در سال ‌های اخیر به ویژه برای بسیاری از خانواده‌های کم‌‌درآمد به عنوان یک دغدغه مطرح بوده و در طی یکی دو سال اخیر به یک رویا تبدیل شده است.
با گران شدن قیمت خرید و حتی اجاره بهای منازل مسکونی، یکی از مسائلی که بر نگرانی‌ها افزوده است حق مشاوره یا کمیسیونی است که باید به مشاوران املاک پرداخت شود، حقی که پرداخت آن از توان بسیاری از خانواده‌ها و ساکنین کیش خارج است.
در جزیره مرجانی کیش با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که وجود دارد از سال‌های گذشته مشاوران املاک حق کمیسیون خود را نسبت به سرزمین اصلی دو برابر دریافت می‌کردند و نظارتی نیز از سوی مراکز و واحدهای نظارتی صورت نمی‌گرفت، و مردم نیز به ناچار این هزینه را پرداخت می‌کردند.
در طی ماه‌های گذشته با توجه به شیوع بیماری کرونا و کاهش درآمد و یا بیکاری بسیاری از شاغلان، براساس مصوبه وزارت صمت، که گفته می‌شود در حمایت از مستأجران است؛ نرخ کمیسیون دریافتی مشاوران املاک به نصف تقلیل پیدا کرد و با وجود اعتراض برخی از مشاوران به این مسئله، با نظارت دقیق و پیگیری بازرسان این امر محقق شد.
این در حالی است که در جزیره کیش کمیسیون دریافتی از ساکنین تا قبل از مصوبه وزارت صمت دو برابر، و پس از مصوبه وزارت صمت بسیار بیشتر از دو برابر سرزمین اصلی دریافت می‌شود.
در جزیره کیش نیز مسئولان با توجه به مشکلات اقتصادی که بسیاری از مردم با آن دست به گریبان هستند تصمیم به تقلیل این نرخ گرفتند تا باری از دوش مستاجران و افراد ضعیف جامعه بردارند که متاسفانه با اعتراض گسترده‌ای از سوی مشاوران املاک روبرو شد.
‎با توجه به اینکه اتخاذ  این تصمیم از سوی مسئولان، صحه گذاری به یک مطالبه عمومی و حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جزیره کیش است؛ خانه مطبوعات و رسانه های کیش حمایت کامل خود را  از این تصمیم مسئولان برای رسیدگی به حقوق عامه و مطالبه مردمی  اعلام می‌دارد.
بی‌تردید اگر سیاست‌گذاری درست و نظارت دقیقی از سوی دستگاه‌های اجرایی اعمال شود در آینده‌ای نزدیک شاهد گشایش در امور مسکن ساکنین جزیره کیش خواهیم بود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴
پشت پرده کشتار شیعیان کویته
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۹
آمریکا گرفتار چنگال تروریسم داخلی
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
سقوط غول آمریکا از سریر قدرت به حضیض ذلت
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱