تاریخ انتشاردوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
کد مطلب : ۴۴۳۰۲۵
دولت بلاروس اعلام کرد که قصد دارد 15 مقام ارشد اتحادیه اروپا و رهبران کشورهای اروپایی را تحریم کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«ولادیمیر ماکی» وزیر خارجه بلاروس از تصمیم دولت میسنک برای تحریم 15 مقام اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی خبر داد. 
براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «الکساندر لوکاشنکو» هفته گذشته در یک جلسه درباره سیاست خارجی این کشور این موضوع را مطرح کرده است.
ماکی در مصاحبه با کانال یک بلاروس گفت: ما درباره اقدامات متقابل علیه اتحادیه اروپا بحث و رایزنی کرده‌ایم. اتحایه اروپا دهها مقام بلاروس را تحریم کرده است بنابراین ما نیز قصد داریم لیست تحریمی خودمان را داشته باشیم که شامل مقامات ارشد سازمان اتحادیه اروپا و رهبران برخی کشورهای اروپایی خواهد شد.
 اتحادیه اروپا با حمایت از مخالفان دولت میسنک، تا کنون 40 مقام بلاروس را تحریم کرده و قصد دارد 14 مقام دیگر دولت میسنک از جمله الکساندر لوکاشنکو را نیز تحریم کند.
افراد تحریم شده از سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا منع شده و داراییهای آنها در کشورهای اروپایی مسدود می‌شود.
به دنبال برگزاری انتخابات ماه اوت (شهریور) در بلاروس که به پیروزی لوکاشنکو با کسب ۸۰ درصد آرا منتهی شد موجی از اعتراضات در این کشور در اعتراض به نتیجه انتخابات به راه افتاده که همچنان ادامه دارد. بسیاری بر این باورند که این اعتراض‌ها با هدایت سازمانهای جاسوسی آمریکا شکل گرفته است. 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴
پشت پرده کشتار شیعیان کویته
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۹
آمریکا گرفتار چنگال تروریسم داخلی
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
سقوط غول آمریکا از سریر قدرت به حضیض ذلت
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱