تاریخ انتشاريکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
کد مطلب : ۴۴۲۹۴۱
ازبکستان برای مبارزه با شیوع پاندمی کرونا دومین محموله کانتینرهای بیمارستانی را به قرقیزستان ارسال کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازازبکستان برای مبارزه با شیوع پاندمی کرونا دومین محموله کانتینرهای بیمارستانی را به قرقیزستان ارسال کرد.
نمایندگان شرکت راه آهن «ازبکستان تیمیر یولاری» اعلام کردند: یک قطار حامل 40 کانتینر بیمارستانی اختصاصی وارد ایستگاه «بیشکک-1» شده است.   
«کالسبیک شادیخان اف» نماینده وزارت بهداشت قرقیزستان و رؤسای شرکت «قرقیز تیمیر ژولی» به سرپرستی «واسیلی داشکوف» و هیئت ازبکستان به سرپرستی «حسن الدین حاصل اف» رئیس شرکت راه آهن ازبکستان تیمیر یولاری استقبال کردند.
 حاصل اف و داشکوف در این دیدار گسترش همکاری‌های دوجانبه و چشم انداز توسعه جاده‌های ریلی دو کشور را بررسی کردند.
پیش از این نیز «تاشکند» برای مبارزه با شیوع پاندمی کرونا به بیشکک بخش اول کانتینرهای بیمارستانی اختصاصی، محموله 3 هزار تنی گندم و داروها به عنوان کمک‌های بشردوستانه‌ ارسال کرده است.
هم اکنون این دو کشور در زمینه‌های مختلف به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و بازرگانی بیش از پیش همکاری می‌کنند.
در حال حاضر در ازبکستان 57 شرکت با مشارکت سرمایه گذاران قرقیزی در زمینه‌های تولید مصالح ساختمانی، پخت شیرینی، تولید کفش، خرده فروشی، خدمات در زمینه تغذیه عمومی، فعالیت تبلیغاتی، خدمات حمل و نقلی فعالیت می‌کنند.
به نوبه خود در قلمرو قرقیزستان با مشارکت شهروندان ازبک 51 واحد شرکت مشترک ایجاد شده است.
قرقیزستان استقلال ازبکستان‌ را در تاریخ 29 سپتامبر سال 1992 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 16 فوریه سال 1993 میلادی بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما