تاریخ انتشاريکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
کد مطلب : ۴۴۲۹۰۸
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد گفت: به منظور تسهیل در ارسال محموله روغن خوراکی یک محموله ۵ هزار تنی روغن خوراکی از بندرامیرآباد از طریق حمل ریلی به یک کارخانه تولیدی در تهران ارسال می شود.
۰
plusresetminus
حمل ریلی ۵ هزار تن محموله روغن خوراکی برای عرضه در بازار/بندر امیرآباد مبدأ اصلی تأمین کالاهای اساسی
به گزارش بلاغ، محمدصادق رنگ آور در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در راستای دستور دولت جهت تسریع در خروج کالاهای اساسی از بنادر و با توجه به ظرفیت های بالفعل و زیرساخت های استراتژیک بندرامیرآباد ، بخش اول محموله روغن خوراکی به میزان یک هزار و ۸۰۰ تن از محموله ۵ هزار تنی روغن آماده حمل ، از طریق حمل ریلی به صورت مستقیم وارد کارخانه ای در تهران که به شبکه سراسری راه آهن متصل می باشد ارسال شده است.

وی با بیان اینکه تمام ظرفیت های لجستیکی و تجهیزاتی مدرن ، انبارها و سیلوهای نگهداری غلات و روغن خوراکی ، توان ریلی ، حمل ترکیبی و شقوق مختلف حمل و نقل کالا در بندرامیرآباد در جهت تأمین کالاهای اساسی کشور به کار گرفته شده است یادآور شد با همکاری سایر ارگان های ذیربط و تأکیدات دولت محترم ، روند خروج کالا از بندر تسریع و ظرفیت مناسب برای تخلیه کالاهای جدید فراهم شده است .

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد به نقش بی بدیل این بندر در اقتصاد منطقه اشاره و اظهار داشت در آینده نزدیک با بهره برداری از اسکله رو - رو ریلی ، توسعه حمل و نقل کالا از طریق راه آهن و افزایش تنوع کالا و ترانزیت آن به کشورهای حوزه CIS ، افغانستان و عراق به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

رنگ آور در پایان خاطرنشان کرد بندرامیرآباد در بخش های مختلف اقتصاد دریا محور اهداف مهمی را دنبال می کند که تبدیل این بندر به بندر کانونی تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در شمال کشور از مهمترین این برنامه هاست.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما