تعدادی از اعضای ارشد گروه‌های فلسطینی اعلام کردند، ادامه هماهنگی امنیتی میان تشکیلات خودگردان و تل‌آویو یک تصمیم صرفا سیاسی و نه تاکتیکی بود که باب مداخله آمریکایی-اسرائیلی و منطقه‌ای را باز می‌کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازشبکه «المیادین» با سران تعدادی از گروه‌های فلسطینی درباره ازسرگیری هماهنگی امنیتی میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کرد.
«اسامه حمدان» از اعضای ارشد حماس در این مصاحبه گفت، اقدام تشکیلات خودگردان غافلگیرکننده و خنجر زدن از پشت بود و این هماهنگی با موضوع مقابله با اشغالگر در تناقض است.
وی افزود: ازسرگیری هماهنگی امنیتی بر اعتماد تأثیر می‌گذارد و باب مداخله آمریکایی-اسرائیلی و منطقه‌ای را باز می‌کند.
حمدان ضمن تأکید دوباره بر وحدت موضع فلسطینی گفت، تماس‌ها میان فتح و حماس قطع نشده و ادامه دارد.
«فهد سلیمان» معاون دبیرکل جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین هم گفت، ازسرگیری روابط امنیتی یک تصمیم تاکتیکی نبود بلکه یک تصمیم کاملا سیاسی و بازگشت به چارچوب «اسلو» بود.
وی افزود: در مقابل تصمیم هماهنگی امنیتی با اشغالگر می‌ایستیم اما این موضوع نباید به مانعی در برابر گفت‌وگو تبدیل شود.
«بسام الصالحی» دبیرکل حزب فلسطینی «الشعب» نیز بر ضرورت ادامه تلاش‌ها برای آشتی و پایان دادن به اختلافات تأکید کرد و گفت، ازسرگیری هماهنگی امنیتی هیچ توجیهی ندارد.
وی درباره حساب باز کردن رام‌الله بر دولت جدید آمریکا هشدار داد و گفت، دایره‌ای که مسأله فلسطین در آن در حال چرخش است «مذاکرات، بحران، مذاکرات» است و دولت «جو بایدن» نیز به همین منوال خواهد بود.
تشکیلات خودگردان هفته گذشته پس از توقف شش ماهه، از ازسرگیری روابط امنیتی با رژیم صهیونیستی خبر داد .

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما