دبیر بخش عکس ششمین جشنواره هنر مقاومت گفت: عناوین هر دو بخش مسابقه عکس، دو واژه‌ای بودند که اولین بار توسط مقام معظم رهبری استفاده شد و از پتانسیل تصویری بالایی برخوردار هستند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدبیر بخش عکس ششمین جشنواره هنر مقاومت در خصوص رویکرد و چشم انداز این دوره از جشنواره گفت: همانطور که در فراخوان هم اعلام شد، مسابقه عکس این دوره از جشنواره شامل دو بخش می‌شود: الف: مدافعان سلامت، ب: کمک مومنانه.
حسن قائدی افزود: همیشه معتقد بودم محصول و خروجی جشنواره باید در جامعه تاثیرگذار باشد و به جامعه هم کمک کند از این رو با توجه به شیوع کرونا در جلسه اول دبیران، موضوعات مسابقه عکس یعنی مدافعان سلامت و کمک مومنانه را پیشنهاد دادم که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت. عناوین هر دو بخش مسابقه عکس، دو واژه‌ای بودند که اولین بار توسط مقام معظم رهبری استفاده شد و به نظرم از پتانسیل تصویری بالایی برخوردار هستند.
وی تصریح کرد: در طول هر سال مسابقات و جشنواره‌های زیادی توسط بخش دولتی و غیردولتی در کشور برگزار می‌شود، اما خروجی آن‌ها عموما در جامعه تاثیری ندارد. به نظرم جشنواره مقاومت طی دو دوره اخیر با نگاه به نیاز‌های جاری جامعه، جای خالی بسیاری از کم‌توجهی‌ها را پُر کرده و سعی کرده به نیاز‌های جامعه واکنش نشان دهد. در بخش عکس هم همین هدف را داریم تا به این صورت زحمات مدافعان سلامت و کمک‌های مومنانه را به خوبی نشان دهیم و ماندگار کنیم.
وی با اشاره به مبتلا شدن تعدادی از عکاسان به ویروس ادامه داد: این جشنواره اتفاقا جایگاه مناسبی برای قدردانی از عکاسانی است که در جبهه مبارزه با کرونا از خودگذشتگی کرده‌اند. همانطور که می‌دانید به دلیل تبعات و خطرات، هر عکاسی سراغ این موضوع نمی‌رود. ما هم در تلاش هستیم به بهترین شکل ممکن عکس‌ها را به معرض نمایش بگذاریم و هم اینکه عکس‌ها را در قالب یک کتاب منتشر و برای نسل‌های بعدی ماندگار کنیم.
دبیر بخش عکس ششمین جشنواره هنر مقاومت درخصوص بودجه جشنواره و جوایز این دوره گفت: متاسفانه بودجه جشنواره هنر مقاومت نسبت به سایر جشنواره‌های کشور خیلی کمتر است و باید در این باره چاره اندیشی شود. با این حال امسال تعداد جوایز در بخش عکس افزایش یافته است. دوره گذشته فقط یک بخش داشتیم با چهار جایزه، اما امسال دو بخش داریم با شش جایزه که در هر بخش سه جایزه اهدا می شود. همچنین حق التالیف آثار نمایشگاهی را هم افزایش داده‌ایم و نکته مهم دیگر اینکه خارج از بخش مسابقه، عکس‌های متناسب با هدف جشنواره را خریداری خواهیم کرد تا با حداکثر توان ابعاد مختلف تلاش و کوشش مدافعان سلامت را به نمایش بگذاریم.
این عکاس در پایان در پاسخ به اینکه آیا برنامه‌ای برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های شناسایی شده جشنواره هنر مقاومت دارید یا خیر، بیان کرد: بطورکلی جشنواره‌ها قرار است آثار جدید تولید شده هنرمندان را در کنار هم تجمیع کرده و به شکل شایسته به مخاطب ارائه کنند. اما شخصا امیدوارم روزی جشنواره‌ای داشته باشیم که از شروع پروژه در کنار هنرمند باشند و در مراحل تولید، هنرمند را همراهی کنند که با توجه به امکانات فعلی امکان پذیر نیست.
گفتنی است ششمین جشنواره هنر مقاومت در هشت رشته، توسط گروه هنر‌های تجسمی بنیاد روایت فتح در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
سند تحول قوه مجریه!
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
«پدرخواندگی» یا «ائتلاف» مسئله این است
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
آقای واعظی، با اعصاب مردم بازی نکنید!
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳