تاریخ انتشاريکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
کد مطلب : ۴۴۲۸۸۱
آمار منتشر شده از نمونه‌های دوپینگ نشان می‌دهد آمریکا بیشترین تخلفات را داشته است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازآماری از تخلفات دوپینگ از اول ژانویه تا اول اکتبر ۲۰۲۰ (۱۱ دی ۹۸ تا ۱۰ مهر ۹۹) منتشر شد که نگرانی‌هایی را برای ورزشکاران حرفه‌ای ایجاد کرده است.

در بین رشته‌های ورزشی دوومیدانی با ۹۹ نمونه مثبت در صدر قرار دارد. بعد از آن وزنه‌برداری و سوارکاری به ترتیب با ۳۹ و ۲۰ نمونه در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

فوتبال آمریکایی و بیس‌بال هم هر کدام ۱۸ نمونه مثبت را ثبت کرده‌اند. نمونه‌های مثبت در رشته‌های والیبال، سه‌گانه، اسنوبرد، هاکی، کانوئینگ، اسکی آلپاین ۲ مورد بوده است.

در بین کشورها نیز آمریکا با ۵۴ نمونه در صدر قرار گرفته است. کشورهای روسیه و کنیا به ترتیب با ۳۲ و ۱۸ نمونه مثبت در جایگاه دوم و سوم هستند. بعد از آن ایتالیا با ۱۷، انگلیس با ۱۳، برزیل، هند و آفریقای جنوبی با ۱۱ مورد در مکان‌های بعدی قرار دارند.

کشورهای ایران، عراق، ترکیه، نیوزیلند، عمان، یونان و اتریش ۲ نمونه مثبت در این تاریخ داشته‌اند.

نمونه های اخذ شده در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ به دلیل ویروس کرونا، قرنطینه کشورها، تعلیق رویدادهای ورزشی و عدم برگزاری مسابقات کمتر بوده است.
براساس اعلام وادا بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ نمونه در ماه سپتامبر (شهریور - مهر) جمع‌آوری شده که در مقایسه با ماه قبل ۴ هزار نمونه بیشتر بوده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود را از رحمت‌های الهی محروم نسازیم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
امام، بسیج و جنگ نرم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
کلیدی‌ترین عامل در بروز فساد شهرداری‌ها
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰