تاریخ انتشاريکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
کد مطلب : ۴۴۲۸۶۹
مجموعه ای شامل اشعار و نوشته های «باب دیلن» خواننده سرشناس و دارنده نوبل ادبیات، نزدیک به نیم میلیون دلار به فروش رسید.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازواشنگتن تایمز، مجموعه ای از اسناد، نوشته ها و اشعار باب دیلن که مدت ها گم شده بودند از جمله نوشته های این خواننده و آهنگساز درباره یهودستیزی و متن ترانه های منتشر نشده در مجموع ۴۹۵۰۰۰ دلار در حراج فروخته شد.

مجموعه ای شامل اشعار و نوشته های «باب دیلن» خواننده سرشناس و دارنده نوبل ادبیات، نزدیک به نیم میلیون دلار به فروش رسید.
حراجی RR مستقر در بوستون روز جمعه گفت: مجموعه ای از نوشته ها، اسناد و اشعار «باب دیلن» که در اختیار «تونی گلاور» هنرمند فقید موسیقی بلوز آمریکایی، از دوستان دیرین و معتمد دیلن، بوده، روز پنجشنبه به خریداری که هویت او مشخص نشده، فروخته شد.
این مجموعه شامل متن مصاحبه های گلاور در سال ۱۹۷۱ با دیلن و نامه هایی بود که این دو رد و بدل کردند.

مصاحبه ها نشان می دهد که وقتی دیلن نام خود را از «رابرت زیمرمن» تغییر داد، در ذهن خود یهودی ستیزی داشت. او همچنین ترانه «Lay Lady Lay» را برای باربرا استریساند نوشت.
دیلن ۷۹ ساله با «تونی گلاور» که سال گذشته درگذشت، دوست نزدیک بود. این دو نفر از یک صحنه و استیج قهوه خانه مینیاپولیس به دنیای موسیقی معرفی شدند.
«سینتیا نادلر» همسر «تونی گلاور»، اسناد را به صورت آنلاین در حراج گذاشت.
دیلن  پس از خلق و انتشار ترانه های معروف «Blowin 'in the Wind» و ،«Like a Rolling Stone» و «The Times They Are a-Changin» و سایر سرودهای سرکش گرایانه اش در دهه ۱۹۶۰، در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما