مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر فارس با اشاره به اقدامات محرمیت‌زدایی، از اجرای بیش از ۱۲۵ پروژه عمرانی محرومیت زدایی و اشغالزایی توسط بسیج سازندگی خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازاسماعیل قزل سفلی، در جمع خبرنگاران با اشاره به یوم الله هفته بسیج، اظهار داشت: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی اگر بخواهیم بسیج را در یک تعریف کوتاه معرفی کنیم، باید بگوییم بسیج عبارت است از مجموعه‌ای که در آن پاکترین انسان‌ها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور جمع شده‌اند و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون در این چهل و اندی سال به چشم دیده ایم.
وی به حضور بسیج در عرصه های مختلف در این چهل سال انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: نیروی مومن انقلابی پای کار از ابتدای انقلاب در طرح های مختلف واکسیناسیون فلج اطفال، حضور چشمگیر و تعیین کننده در عرصه دفاع مقدس، مقابله با فتنه های منافقین در غرب، شمال غرب، شمال و جنوب شرق، حضور در عرصه های سازندگی در زمان جنگ تحمیلی و بعد از دفاع مقدس، فعالیت در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و هنری از جمله اقدامات بسیج در خدمت به مردم و انقلاب اسلامی در این دوران بوده است.
قزل سفلی به شکل گیری بسیج سازندگی به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۷۹ و اشاره به بیان ایشان مبنی بر«خدمت رسانی مادی و معنوی به میلیون ها نفر در سراسر کشور از برکات بسیج سازندگی است» افزود: پس از تشکیل بسیج سازندگی در کشور و راه اندازی گروه های جهادی در کشور خدمات زیادی در حوزه محرومیت زدایی عمرانی و غیر عمرانی در سراسر کشور و نقاط دور افتاده و صعب العبور آغاز شد که در نمونه خود بی بدیل بود و این نشان از آینده نگری رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مسئولیت پذیری جوانان به عنوان مسئولین آینده این کشور نسبت به وطن و جامعه خود بود.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس به اتفاقات سال های گذشته در زلزله، سیل، شیوع ویروس کرونا و نقش آفرینی گروه های جهادی اشاره  کرد و ادامه داد: در سال های اخیر و با توجه به مشکلات پیش آمده در کشور و دیدار و پیام رهبر انقلاب به گروه های جهادی، فصل جدیدی از فعالیت های جهادگران مومن صالح انقلابی در سراسر کشور آغاز شد که نمونه بی بدیل آن را می توان در سیل سال گذشته، زلزله غرب و شیوع ویروس منحوس کرونا در سراسر کشور و حضور بی وقفه جهادگران بسیجی در عرصه خدمت رسانی به مردم دید.
قزل سفلی بیان کرد: هم اکنون در استان فارس قریب به ۲۵۰۰ گروه جهادی جغرافیا محور و محله محور در حوزه های مختلف عمرانی و محرومیت زدایی، اقتصادی، بهداشت و درمان، فرهنگی و رسانه، اجتماعی و.... مشغول فعالیت هستند که امروز نمونه بارز آن را می توان در کمک و حضور پر رنگ گروه های جهادی در مقابله با ویروس منحوس کرونا دید.
وی ادامه داد: تغسیل متوفیان کرونا، ضد عفونی معابر، حضور در بیمارستان های معین کرونا جهت همیار پزشک، همیار بیمار، انجام کمک های خدماتی و...، کمک رسانی مومنانه و مواسات بین نیازمندان و... از جمله فعالیت های گروه های جهادی در مقابله با ویروس منحوس کرونا در سطح استان فارس است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس به برنامه های این سازمان در هفته بسیج نیز اشاره کرد و گفت: گروه های جهادی ما همچون ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا کنون، به فعالیت های مقابله با این ویروس و کمک به کادر درمان ادامه می دهند و در این هفته جهادگران بسیجی با اجرای طرح محله محور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی جهت مقابله با ویروس کرونا بیشتر می شود و به صورت محله محور با همکاری کادر درمان و پایگاه های مقاومت بسیج فعالیت های خود را ادامه خواهند داد.
قزل سفلی با اشاره به این که ضد عفونی معابر، توزیع ماسک و انجام تذکر لسانی رعایت پروتکل های بهداشتی، کمک به کادر درمان در بیمارستان ها، مراکز کرونا و..، کمک به بیماران کرونایی قرنطینه خانگی و بستری در بیمارستان همچنان توسط گروه های جهادی ادامه پیدا می کند، بیان کرد: مرحله سوم نهضت کمک های مومنانه به مناسبت هفته بسیج در سراسر استان فارس آغاز می شود تا با کمک گروه های جهادی در این شرایط سخت اقتصادی، بتوانیم با همراهی خیرین و مردم همنوع دوست استان به یاری نیازمندان استان برسیم.
وی ادامه داد: سومین مرحله نهضت کمک های مومنانه با تنوع کمک های مردمی در 5 آذر ماه به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز می شود که استان فارس به عنوان برجسته ترین استان در نهضت کمک های مومنانه از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ، رزمایش متمرکزی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام با محوریت نواحی مقاومت بقیه الله(ع) و احمد ابن موسی(ع) شهر شیراز با حضور مسئولین ارشد استان برگزار می کند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس با اشاره به اقدامات محرومیت زدایی این سازمان در سراسر استان فارس اظهار کرد: با توجه به اجرا و آمادگی ۱۵۱ پروژه عمرانی محرومیت زدایی و اشغالزایی در استان توسط بسیج سازندگی فارس را در هفته بسیج به شکل حضوری افتتاح کنیم اما با توجه به موج جدید شیوع بیماری منحوس کرونا، آئین رونمایی از پروژه های محرومیت زدایی عمرانی و اشتغالزایی بسیج سازندگی استان فارس با حضور سردار فرمانده محترم سپاه فجر استان فارس به صورت ویدئوکنفرانس به صورت همزمان سه آذرماه اجرا می گردد.
قزل سفلی با بیان این که از ابتدای سال ۹۹ تا کنون ۲۸۶ کارگاه با اشتغالزایی قریب به ۱۱۰۰ نفر راه اندازی شده است، ادامه داد: ۵۶ پروژه کارآفرینی با اشغالزایی ۶۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در استان فارس با کمک بسیج سازندگی استان فارس و دستگاه های اجرایی همکار نظیر کمیته امداد، بهزیستی، جهاد کشاورزی و... اجرا شده است که در هفته بسیج افتتاح می شود.
وی به افتتاح ۹۵ پروژه های عمرانی محرومیت زدایی به مناسبت هفته بسیج اشاره کرد و گفت: اجرای هفت پروژه چمن مصنوعی با متراژ ده هزار و ۳۰۰ متر مربع با ارزش تقریبی ۵۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، احداث ۹ پروژه های آب رسانی نظیر اسخر ذخیره آب، لایروبی قنات، انتقال آب شرب به ارزش تقریبی ۲۰ میلیارد ریال و احداث سه پل بین راهی، احداث دو مدرسه، احداث ۶۲ مسکن ویژه محرومین و نیازمندان،احداث شش پروژه محرومیت زدایی فرهنگی نظیر خانه عالم، مسج و مسجد و کارگاه های اشغال زایی جمعا به ارزش تقریبی ۵۱ میلیارد ریال بخشی از پروژه های قابل افتتاح هفته بسیج سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس با بیان این که همایش تجلیل از جهادگران عرصه مقابله با کرونا به صورت مجازی با حضور سردار فرمانده سپاه فجر استان فارس برگزار می شود، اظهار کرد: ساخت، تعمیر، مرمت منازل مسکونی نیازمندان، تولید ماسک و توزیع بین محرومین و فروش به قیمت تعاونی و بهای تمام شده، حضور جهادگران بسیجی در برنامه مختلف فرهنگی رسانه ای صدا و سیمای مرکز فارس، خبرگزاری ها و رسانه های جمعی استان، تهیه و انتشار تولیدات هنری رسانه ای از فعالیت جهادگران بسیجی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی از دیگر اقدامات گروه های جهادی و بسیج سازندگی در هفته بسیج است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
آقای ظریف! لطفاً منصفانه قضاوت کنید
دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
اسرائیل، رأس دلواپسان یمن
يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۵
عشق شاگرد کوچک علی(ع) است
يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
میدان یا ستاد، عشق یا عشوه‌گری؟!
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰