تاریخ انتشارجمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۴۴۲۷۱۷
ویدئو کنفرانس معاونین وزارتخانه های بهداشت ایران و قزاقستان درخصوص همکاری‌های بهداشتی دو کشور، تبادل تجربه در مقابله با کووید ۱۹ و همکاری های علمی دانشگاهی در رشته های پزشکی برگزار شد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،  در این مذاکره، مارات شورانف معاون اول وزیر بهداشت جمهوری قزاقستان،  اسدی لاری دستیار ویژه در امور بین الملل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران و مجید صابر سفیر کشورمان در قزاقستان حضور داشتند.
 دو طرف در این مذاکره آخرین وضعیت کروناویروس در کشورهای خود را تشریح و تجارب یکدیگر در مواجهه با کوید ۱۹  را مبادله کردند. 
در این ویدئو کنفرانس معاون اول وزیر بهداشت  قزاقستان عنوان کرد:  وضعیت بیماری کرونا در قزاقستان نسبت به دیگر همسایگان بهتر و کنترل شده تر است و مقررات قرنطینه ای سختگیرانه ای در این کشور اجرا می شود. 
وی همچنین افزود: تحقیقات و آزمایشهای به عمل آمده نشان می دهد که به استثنای ویروس کووید ۱۹  بیماری ناشناخته و  همه گیر دیگری در این کشور وجود ندارد و این کشور نیز مانند همه کشورهای جهان با کرونا ویروس مقابله می کند.
همچنین در این مذاکره دو طرف درباره آخرین وضعیت و اقدامات دو کشور برای دسترسی سریع به واکسن اعم از تلاش و تحقیقات برای کشف واکسن های تولید داخل و یا واکسن های وارداتی از دیگر کشورها، تبادل نظر کردند.

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما