در بازدید از دهکده اقتصاد مقاومتی محمودآباد مطرح شد؛

تمام دستگاه‌ها در حمایت از مشاغل خانگی پای کار باشند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
کد مطلب : ۴۴۲۵۸۷
با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به حوزه اقتصاد مقاومتی و نامگذاری امسال به‌نام جهش تولید تمام نهادها برای حمایت از مشاغل خانگی پای کار باشند.
۰
plusresetminus
تمام دستگاه‌ها در حمایت از مشاغل خانگی پای کار باشند
به گزارش بلاغ، با پیگیری بسیج سازندگی محمودآباد و با حضور فرمانده سپاه ناحیه، حق‌شناس معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری محمودآباد، بخشدار مرکزی، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، رئیس دامپزشکی، روحی مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه، موجرلو رئیس اداره برق محمودآباد از  دهکده اقتصاد مقاومتی در روستای جونی‌کلا و سالن پرورش جوجه غاز شوراستاق در آستانه هفته بسیج بازدید شد.

اسماعیل ابراهیم‌نژاد فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه با توجه به نام‌گذاری سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری باید از تولید کننده به‌خصوص در بخش مشاغل خانگی حمایت ویژه شود، اظهار داشت: حل کردن مشکلات تولیدکنندگان با توجه به شعار هر خانه یک کارخانه از وظایف اصلی ما است.

وی در ادامه با بیان اینکه کمک به توسعه کار تولید کننده باعث ایجاد چند اشتغال دیگر نیز می‌شود، افزود: بیشترین درصد اشتغال کشور را بنگاه‌های خرد و مشاغل خانگی در بر می‌گیرد و در این راستا باید مورد حمایت و توجه قرار گیرند.

فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر به حوزه اقتصاد مقاومتی و نامگذاری امسال به‌نام جهش تولید نیازمند همکاری تمام نهادها برای حمایت از مشاغل خانگی هستیم.وی در پایان با تاکید بر اینکه مردان و زنان در سطح شهرستان محمودآباد می‌توانند با توجه به مهارت‌های خود در منزل شغل ایجاد کنند، گفت: یکی از راه‌های رسیدن به اشتغال پایدار در سطح جامعه، توجه به مشاغل خانگی و حمایت از تولید کننده است.


گفتنی‌ است؛ دهکده اقتصاد مقاومتی تولید کننده محمودآبادی آقای ناییج در روستای جونی‌کلا از بخش مرکزی شهرستان محمودآباد بوده که از سال ۸۶ شروع به‌کار کرده است و به تولید جوجه مرغ، غاز و در نهایت جوجه بلدرچین و پرورش آن، گلخانه پرورش گل‌های آپارتمانی و گردی و استخر پرورش ماهیان سردآبی با ظرفیت ۲ تن و به اندازه ۵ تن در سال برداشت می‌شود، را شامل است.

تولیدات این دهکده اقتصاد مقاومتی به صورت مستقیم به دست مصرف کننده رسیده و با پیگیری بسیج سازندگی سپاه ناحیه مشکلات حوزه برق کشاورزی آن نیز حل شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما