تاریخ انتشارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴
کد مطلب : ۴۴۲۲۵۹
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از حضور وزیر نیرو در کمیسیون اجتماعی برای پاسخ به سوال نمایندگان در خصوص حقوق های نجومی خبر داد.
۰
plusresetminus
ورود مجلس به حقوق‌های نجومی وزارت نیرو/ طرح «دفاتر پیشخوان دولت» رفع ایراد می‌شود
علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به اینکه کمیسیون اجتماعی این هفته میزبان رضا اردکانیان، وزیر نیرو خواهد بود گفت: تعدادی از نمایندگان از جمله خودم درباره عملکرد وزیر نیرو سوالاتی داریم که آقای اردکانیان این هفته برای پاسخ به سوالات در کمیسیون حاضر خواهند شد.

وی با اشاره به محور سوالات از وزیر نیرو افزود: آقای اردکانیان باید درباره بی تدبیری های این وزارتخانه در خصوص نوع جذب نیروی انسانی، پرداخت حقوق های نجومی و ساختار سازمانی و شرح وظایف این وزارتخانه به نمایندگان توضیح دهد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: براساس گزارشات و بررسی های صورت گرفته شاهد بی عدالتی در به کارگیری نیروی انسانی در مسئولیت ها و رده های مختلف مجموعه وزارت نیرو و شرکت های زیر مجموعه آن هستیم.

بابایی خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر شاهد ناکارآمدی مدیران این وزارتخانه در سطوح مختلف و بخش های زیر مجموعه ای هستیم که آقای اردکانیان باید در این باره توضیح دهند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی همچنین درباره طرح «پیشخوان دولت» که در دستور کار این کمیسیون قرار دارد گفت: دو فوریت طرح پیشخوان دولت در مجلس دهم به تصویب رسیده بود که در جریان بررسی های شورای نگهبان ایراداتی به این طرح گرفته شد.

نماینده مردم ساری در مجلس ادامه داد: براساس این طرح مقرر شده که تمام 150 شغلی که در سازمان امور استخدامی احصاء شده است به پیشخوان دولت واگذار شود که در مجلس موافقان و مخاللفانی دارد.

بابایی با اشاره به اینکه برخی این طرح را انحصاری دانسته و برخی آن را مغایر با اصل عدالت در قانون اساسی می دانند تاکید کرد: این طرح برای رفع ایراد در دستور کمیسیون قرار گرفته که در هفته جاری نسبت به بررسی آن اقدام خواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
جناب دکتر بابایی
سلام
ضمن تشکر ، لطفا در خصوص حقوق ناچیز سازمان محیط زیست هم بررسی شود ، واقعا مسولین سازمان محیط زیست هیچ کار ی در خصوص حقوق مزایا انجام ندادند،
ممنونم از شما کارمند محیط زیست
خود را از رحمت‌های الهی محروم نسازیم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
امام، بسیج و جنگ نرم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
کلیدی‌ترین عامل در بروز فساد شهرداری‌ها
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰