تاریخ انتشارسه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
کد مطلب : ۴۴۰۶۴۰
مقامات برزیلی از تصمیم خود برای به کارگیری یک واکسن ساخت چین برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا خبر داده‌اند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسی‌تی‌جی‌ان، یک روز پس از آنکه  ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل اعلام کرد، توافق خرید یک نوع واکسن ویروس کرونای ساخت چین را لغو کرده، مقامات بهداشتی این کشور اجازه واردات شش میلیون دوز واکسن ویروس کرونا را صادر کردند.
موسسه بوتانتان سائوپائولو قصد دارد، در ابتدا واکسن شرکت سینوواک را وارد کشور کند که در مرحله سوم آزمایشات است و پس از مدتی ممکن است واکسن کرونای توسعه داده شده توسط چین در این کشور تولید شود.
ژائو دوریا، فرماندار سائوپائولو نیز دراین باره گفت: نتایج اولیه مطالعات آزمایشگاهی انجام شده در برزیل ثابت می‌کند که «کروناوک»، متعلق به شرکت دارویی سینوواک ایمن‌ترین واکسنی است که در کشور آزمایش شده و یکی از بهترین نتایج را به همراه داشته است.
در نهایت قرار است برزیل واکسن چین علیه کووید ۱۹ را در برنامه ایمن سازی ملی خود قرار دهد؛  واکسیناسیون مردم برزیل از ژانویه ۲۰۲۱ آغاز می‌شود. 
برزیل با شناسایی حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار بیمار، پس از آمریکا و هند بیشترین تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ را دارد.بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين