تاریخ انتشاردوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
کد مطلب : ۴۴۰۵۴۷
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر در بخش‌های دولتی و خصوصی و یا کارآفرینی با پرداخت وام‌های خود اشتغالی پیگیری می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، به منظور پیگیری مشکل اشتغال و تبدیل وضعیت فرزندان شاهد و ایثارگر، نشست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران و معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد استان با مدیر عامل و مسئول ایثارگران نیروگاه شهید سلیمی نکا عصر شنبه سوم آبان برگزار شد.
هدایت مظلومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه شش هزار و ۲۰۰ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان در سامانه بنیاد به عنوان جویای کار ثبت هستند، اظهار داشت: ۳۶۰ نفر از این عزیزان را فرزندان معظم شهدا تشکیل می‌دهند.
مظلومی در رابطه با وضعیت و شیوه‌های جذب فرزندان ایثارگر گفت: جذب فرزندان شاهد و ایثارگر به سه شکل دولتی، خصوصی و پرداخت وام‌های خود اشتغالی صورت می‌گیرد.
مدیرکل بنیاد مازندران در رابطه با سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران از طریق آزمون استخدامی عنوان کرد: فرزندان معزز شهدا و جانبازان 25 درصد و بالاتر مشمول این سهمیه بوده و در اولویت جذب دستگاه‌ها قرار خواهند گرفت. ضمن اینکه فرزندان جانبازان زیر 25 درصد نیز از 5 درصد سهمیه برخوردارند.
مظلومی افزود: با توجه به تصویب قانون تبدیل وضعیت فرزندان شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی، آن دسته از فرزندان شاهد و ایثارگری که تا پایان برنامه پنجم توسعه اعم از شرکتی و قراردادی در ادارات جذب شده‌اند و مشغول به کار هستند پس از تایید قانون از سوی شورای نگهبان و ابلاغ به دولت در اولویت تبدیل وضعیت قرار می‌گیرند.
 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در خصوص معضل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر این استان اظهار داشت: با برگزاری نشست و تعامل با دستگاه‌ها در صدد هستیم تا فرزندان شاهد و ایثارگری که به صورت شرکتی در ادارات و ... شاغل هستند تبدیل وضعیت شوند.
مظلومی بر توجه و اهتمام بیشتر مدیر عامل نیروگاه شهید سلیمی نکا در امر اشتغال این عزیزان تاکید کرد و گفت: اینکه بتوانیم زمینه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را فراهم و لبخند رضایت را در چهره آنان مشاهده کنیم یک حسنه برای ما محسوب می شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين