تاریخ انتشاردوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
کد مطلب : ۴۴۰۵۲۳
حزب الله، سقوط سیاسی و اخلاقی حاکمیت سودان در باتلاق خیانت و عادی‌سازی روابط با دشمن اسرائیلی را محکوم کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازحزب الله لبنان توافق عادی‌سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
حزب الله با انتشار بیانیه‌ای، این اقدام حکام جدید خارطوم را «سقوط سیاسی و اخلاقی حاکمیت سودان در باتلاق خیانت و عادی‌سازی روابط با دشمن اسرائیلی» دانست.
شبکه خبری المنار، ضمن نقل این بیانیه گزارش داد: «ما بر این باوریم که این اقدام خیانت‌بار، به سود دشمن صهیونیستی و ایالات متحده» آمریکاست.
حزب الله تأکید کرد که سودان در مقابل این اقدام خود، سودی ناچیز و کم‌ارزش خواهد برد که «باعث خواهد شد این حکومت هر چه سریع‌تر در برابر ملت سودان نابود شود».
این جنبش لبنانی با بیان اینکه ملت سودان، این تصمیم را خنثی خواهند کرد، از تحرکات، تجمعات و اعتراضات این ملت و احزاب سودانی در رد عادی‌سازی تمجید کرد.
حزب الله تصریح کرد، خیانت و عادی‌سازی کشورهای عربی با دشمن صهیونیستی، در عزم ملت فلسطین و تحرکات مقاومت در منطقه، پایبندی آنان به گزینه عدم پذیرش این دشمن و هر گونه‌عادی‌سازی و تأکید بر مقاومت تا آزادسازی سراسر فلسطین، هیچ تأثیری نخواهد داشت.
مقامات سودان، رئیس جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی تماس تلفنی از توافق سودان و این رژیم بر سر عادی‌سازی روابط خبر دادند. منابعی در وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید گفتد که شرط تل آویو و واشنگتن برای عادی‌سازی روابط این بود که سودان حزب‌الله لبنان را تروریستی اعلام کند.
سودان بعد از امارات و بحرین سومین کشور عربی است که دست به عادی‌سازی با رژیم اشغالگر قدس زده است. مقامات بلند پایه صهیونیست از جمله رئیس موساد و افراد صهیونیست نزدیک به ولی‌عهد سعودی نیز طی این مدت گفته‌اند که عربستان سعودی نیز تمایل به عادی‌سازی روابط با تل آویو دارد، ولی از پیامدهای آن می‌ترسد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود را از رحمت‌های الهی محروم نسازیم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
امام، بسیج و جنگ نرم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
کلیدی‌ترین عامل در بروز فساد شهرداری‌ها
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰