تاریخ انتشاردوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
کد مطلب : ۴۴۰۵۱۴
معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گلستان گفت: منتظران در دوران غیبت باید با استفاده از ظرفیت‌هایی مانند وحدت و اتحاد زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) باشند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از حجت‌الاسلام اسماعیل حسینی اظهار کرد: یکی از عوامل تاخیر در ظهور تفرقه‌های موجود میان مسلمانان بوده که سبب دوری از حق شده و اگر این تفرقه‌ها برداشته و به مشترکات پرداخته شود ظهور امام زمان (عج) نزدیک خواهد شد.
وی وحدت را یک ضرورت در عصر انتظار دانست و گفت: وحدت یک ضرورت در عصر انتظار است و منتظران باید به این بلوغ برسند که هر اتفاقی در جبهه حق رخ دهد نباید سبب آسیب به وحدت آنها شود.
معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گلستان ادامه داد: باید با هر امری که موجب آسیب به وحدت مسلمانان در زمان غیبت شود، مقابله کرد.
وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) پیامبر وحدت برای مسلمانان سنی و شیعه است، خاطرنشان کرد: پیامبر مشترک شیعیان و اهل سنت همواره در سخنان خود مردم را به همبستگی و اتحاد دعوت کرده و رفتارش وحدت‌آفرین بوده است.
حسینی امام زمان (عج) را احیاگر قرآن نامید و گفت: امام زمان (عج) احیاگر قرآن و سنت بوده و تنها کسی است که در زمان ظهور خود کینه‌ها و کدورت‌های جاهلی را کنار زده و حقیقت را آشکار می‌کند.
وی بیان داشت: منتظران ظهور این امام همام باید در دوران غیبت با استفاده از ظرفیت‌هایی مانند وحدت بستر لازم برای ظهور را فراهم کنند.
معاون نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گلستان مشکل جدی مسلمانان امروز را پراکنده بودن آنها برشمرد و خاطرنشان کرد: امروزه مشکل جدی امت عظیم اسلامی در سطح جهان پراکندگی آنها است، کشمکش‌های قومی، نزاع‌های قبیله‌ای و اختلافات فرقه‌ای عظمت و شوکت مسلمانان را زیر سوال برده و از طرف دیگر سبب شده تا دشمنان با دامن زدن به این اختلافات به مقاصد شوم خود برسند.
وی با اشاره به نزدیک شدن هفته وحدت گفت: هفته وحدت فرصت خوبی است تا بین مسلمانان و تقریب مذاهب وحدت ایجاد شده و اتحاد آنها تقویت شود و این وحدت و اتحاد زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) شود.
بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود را از رحمت‌های الهی محروم نسازیم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
امام، بسیج و جنگ نرم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
کلیدی‌ترین عامل در بروز فساد شهرداری‌ها
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰