تاریخ انتشاردوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
کد مطلب : ۴۴۰۵۰۷
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: گزارشی از تلفات غیرعادی در واحدهای مرغداری استان دریافت نکردیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از سیدحسین رضوانی در گفت‌وگو با خبرنگار در شهرستان ساری، اظهار کرد: تاکنون گزارشی از تلفات غیرعادی در مرغداری‌های صنعتی و بومی مازندران دریافت نکردیم.
وی افزود: درخواست ما از شهروندان این است برای پیشگیری از بروز و شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از تماس مستقیم با پرندگان خودداری کرده و علاوه بر تهیه مرغ مصرفی خود از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی به هیچ عنوان از اماکنی که مرغ زنده را بصورت غیر مجاز عرضه و سپس به‌صورت غیر بهداشتی پرکنی می‌کنند مرغ نخرند.
وی اضافه کرد: توصیه ما به روستاییان این است تا مرغ و سایر ماکیان بومی را در منازل به‌صورت جداگانه و در مکانی  مسقف و محصور نگهداری و شرایط بهداشتی را رعایت کنند.
این مسؤول خاطرنشان کرد باتوجه به تجربه به دست آمده مبنی بر اینکه واحدهایی که از واکسن آنفلوانزا استفاده کردند گله‌هایشان درگیر این بیماری ویروسی نشدند ، از واحدهای پرورش مرغ مادر که به‌صورت صنعتی در استان فعالیت می‌کند درخواست می‌کنم تا نسبت به واکسیناسیون گله علیه آنفلوانزا در زمان معین اقدام کنند تا ایمنی لازم ایجاد شود.
رضوانی با اعلام اینکه کمبودی در زمینه تامین واکسن نداریم، تصریح کرد:  واحدهای صنعتی برای حراست و صیانت از صنعت پرورش طیور در استان و تداوم اشتغال پایدار ایجاد شده توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی را جدی بگیرند و ضوابط و مقررات بهداشتی را رعایت کنند.
وی با اشاره به زمان مهاجرت پرندگان مهاجر آبزی به تالاب‌های استان و احتمال ناقل بودن آنها، اظهار کرد: تلفات غیر عادی بین این پرندگان مشاهده نشد اما انتظار داریم واحدهای پرورش و واحدهای صنعتی قرنطینه و امنیت زیستی را در واحدها جدی بگیرند.
مدیرکل دامپزشکی مازندران در پایان با تاکید بر اینکه استان مازندران عاری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان است از پرورش دهندگان صنعتی و بومی خواست، هرگونه تلفات غیرعادی را به ادارات دامپزشکی گزارش دهند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود را از رحمت‌های الهی محروم نسازیم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
امام، بسیج و جنگ نرم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
کلیدی‌ترین عامل در بروز فساد شهرداری‌ها
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰