تاریخ انتشاريکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
کد مطلب : ۴۴۰۳۹۹
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: از ابتدای سال تاکنون 47 هزار تن گوگرد تولیدی شرکت پالایش نفت بندرعباس با عرضه در رینگ بین المللی بورس کالا صادر شده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازهاشم نامور اظهار کرد: پالایشگاه نفت بندرعباس وظیفه پالایش نفت خام سنگین کشور را بر عهده دارد و بر همین اساس روزانه 240 تن گوگرد به عنوان یکی از فرآورده‌های ویژه در این پالایشگاه تولید می شود.
وی بیان داشت: شرکت پالایش نفت بندرعباس دارای ظرفیت تولید گوگرد به شکل گرانول به ظرفیت 250 تن در روز است که متناسب با نیاز بازار دانه‌های گرانول با قطر 2 تا 6 میلیمتر در این شرکت تولید می‌شود.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس افزود: در سال 97 با بهره برداری از پروژه افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز و کاهش میزان گوگرد بنزین از حدود  400 ppm به کمتر از 10 ppm و همچنین کاهش میزان گوگرد نفت گاز تولیدی از حدود 10 هزارppm  به کمتر از 50 ppm  و تولید بنزین و نفت گاز با استانداردهای یورو 5 و یورو 4 مطابق با استاندارد های جهانی، ظرفیت تولید گوگرد نیز در پالایشگاه بندرعباس 120 تن در روز افزایش یافت  و به 240 تن در روز رسید.
 نامور تصریح کرد: استقرار پالایشگاه نفت بندرعباس در سواحل خلیج فارس و دسترسی به آبهای آزاد از ویژگی‌های صادراتی شرکت پالایش نفت بندرعباس است که علاوه بر گوگرد، امکان صادرات دیگر فرآورده‌های نفتی بر اساس صدور مجوزهای لازم وجود دارد.
 ایران سومین تولید کننده گوگرد خاورمیانه است و کشورهای چین ، هند و پاکستان بزرگترین خریداران گوگرد ایران هستند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود را از رحمت‌های الهی محروم نسازیم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
امام، بسیج و جنگ نرم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
کلیدی‌ترین عامل در بروز فساد شهرداری‌ها
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰