تاریخ انتشاريکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
کد مطلب : ۴۴۰۳۳۹
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی معتقد است که طرح تامین کالاهای اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ضرر کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو ، اظهار کرد: در طرح یک فوریتی «تأمین کالاهای اساسی» که کلیات آن به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و روز دوشنبه جزئیات آن تصویب خواهد شد مقرر شده است از معادل ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام واگذار شده به تامین اجتماعی، ۱۵ هزار میلیارد تومان بازپس گرفته شود و ۱۸ هزار میلیارد تومان ظرفیت قانونی واگذاری (باقیمانده) هم منتفی شود.
وی افزود: به زبان ساده‌تر این طرح معادل ۳۳ هزار میلیارد تومان به کارگران و بازنشستگان مشمول تامین اجتماعی زیان وارد می کند.
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می رود نمایندگان در مجلس شورای اسلامی برای منابع تأمین کالاهای اساسی به بند الف طرح خود ۱۵ هزار میلیارد تومان اضافه کنند و سقف بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه را از ۵۰ هزار میلیارد تومان به ۶۵ هزار میلیارد تومان افزایش دهند تا از سهم موجود بازنشستگان و کارگران بیمه شده تامین اجتماعی که در قانون فعلی بودجه سال ۱۳۹۹ وجود دارد و با این طرح لغو می‌شود کسر نکنند.
بابایی کارنامی تاکید کرد: این موضوع از آنجا اهمیت می یابد که مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان پرداخت مطالبات تامین اجتماعی که به جای آن دربند (۱_ب) طرح مجلس آمده است قابل تحقق نخواهد بود، یعنی ۳۳ هزار میلیارد تومان موجود در قانون جاری لغو می‌شود (۱۵ هزار میلیارد تومان پس گرفته می‌شود و ۱۸ هزار میلیارد تومان ظرفیت منتفی می گردد) و به جای آن ۲۰ هزار میلیارد و منابع غیر قابل تخصیص در بنده (ب) وعده داده می شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود را از رحمت‌های الهی محروم نسازیم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
امام، بسیج و جنگ نرم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
کلیدی‌ترین عامل در بروز فساد شهرداری‌ها
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰