تاریخ انتشارپنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰
کد مطلب : ۴۳۹۹۹۹
محمود فلاح، تهیه کننده باسابقه و مدیرکل اسبق تولید صداوسیما عصر روز پنجشنبه (اوا آبان ماه) دار فانی وداع گفت.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به مقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، محمود فلاح تهیه کننده باسابقه تلویزیون که سریال‌هایی همچون «مختارنامه» و «تفنگ سرپر» و مدیرکل اسبق تولید صداوسیما عصر روز پنجشنبه (اول آبان ماه) در یکی از بیمارستان های تهران درگذشت.
زنده‌یاد فلاح در دو هفته گذشته به دلیل عارضه ریوی در بخش مراقبت‌های ویژه یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود.
اخیرا برنا فیروزی، مشاور اجرایی و رییس حوزه ریاست صداوسیما در جریان عیادت از وی دستور ساخت مستند پرتره این چهره را به شبکه مستند صادر کرده بود و در حالی که تیم مستندساز در مرحله هماهنگی با خانواده این تهیه کننده بود، فلاح به‌دلیل وخامت حال عمومی به بیمارستان منتقل شد.
محمود فلاح، ۷۵ سال پیش در سبزوار به دنیا آمد. او ۲۴ شهریور ۱۳۴۷ با مدرک فوق دیپلم برق به جمع کارمندان سازمان رادیو و تلویزیون پیوست. فلاح بعد از اخذ مدرک مهندسی برق و الکترونیک به عنوان تنظیم کننده واحدهای سیار و برنامه ریز رپورتاژ به کارش ادامه داد.
وی در جریان بازگشت امام خمینی(ره) به ایران و سخنرانی  در بهشت زهرا، پوشش تصویری مراسم ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ را برعهده داشت. بعد از انقلاب، محمود فلاح در بخش‌های مختلف سازمان صداوسیما به فعالیت پرداخت و سال‌ها مدیرکل تولید این سازمان بود.
تجهیز و اعزام ده‌ها گروه به خطوط مقدم در زمان جنگ تحمیلی از جمله کارهای اوست. فلاح در سال ۷۵ بازنشسته شد، اما به همکاری‌اش با سازمان در قالب مشاور و تهیه کننده ادامه داد.
وی در جریان تهیه سریال «مختارنامه» دو بار سکته قلبی کرد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما