تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
کد مطلب : ۴۳۹۸۵۱
وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروز هیچ نگرانی برای تامین و تولید بذر مورد نیاز کشور نداریم.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در راستای ادامه بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی پیرامون تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، در مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارش عملکرد وزارت جهاد کشاورزی را  ارائه کرد.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ۳ بند اختصاصی، شامل بندهای۶، ۷ و ۱۹ تکالیف کلی بخش کشاورزی را تعیین کرده است، از برنامه ریزی در قالب ۹۴ پروژه بزرگ از سال ۹۵ تا ۹۹ برای تحقق اهداف این ۳ بند خبر داد و گفت: علیرغم اینکه بخش کشاورزی از سایر بخش‌ها و نیز مولفه‌های بیرونی موثر بر اقتصاد تاثیر می پذیرد، اما تلاش ما بر آن است تا در جهت تحقق کامل اهداف این سیاست‌ها کلی قدم برداریم.
وی با اشاره به برخی توفیقات وزارت جهاد کشاورزی از جمله در تولید انواع بذر، گفت: امروز هیچ نگرانی برای تامین و تولید بذر مورد نیاز کشور نداریم.
خاوازی همچنین از حساسیت ویژه وزارت متبوع اش در خصوص محصولات تراریخته گفت و افزود: مرکز ژنتیک بخش کشاورزی راه اندازی شده است.
همچنین محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیز با تاکید بر اولویت قائل شدن برای امنیت غذایی و خودکفایی در نهاده ها وکالاهای اساسی بر ادامه نظارت و ارزیابیِ میزان تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی تا تهیه گزارش کامل تاکید کرد.
براساس این گزارش در ادامه این نشست اعضای هیات عالی نظارت، سوالات و دیدگاه‌های خود را در خصوص گزارش ارائه شده مطرح کردند و مقرر شد، ادامه بررسی عملکرد بخش کشاورزی در جلسات آتی هیات عالی و کمیسیون‌ها ادامه یابد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما