تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
کد مطلب : ۴۳۹۸۲۷
انجمن علمی دانشجویی انرژی دانشگاه فردوسی مشهد دوره آموزشی آنلاین نرم‌افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) را برگزار می‌کند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، "بیان مفاهیم کلی CFD"، "تعیین میدان حل محاسباتی متناسب با شکل هندسی"، "نوع جریان و شرایط مرزی مساله"، "آشنایی با نحوه ایجاد هندسه‌های دو بعدی و سه بعدی"، "آشنایی با انواع شبکه و مش‌بندی میدان حل در نرم‌افزار Ansys Meshing"، "آشنایی با معیارهای بررسی کیفیت مش و راهکارهای بهبود آن"، "نحوه بلاک‌بندی هندسه جهت آماده سازی برای شبکه بندی سازمان یافته"، "چگونگی بررسی کیفیت شبکه و بهبود آن به خصوص در شبیه‌سازی جریان لایه‌ مرزی"، "شبیه‌سازی جریان در لوله و کویتی با درپوش متحرک"، "معرفی مدل‌های توربولانسی و شبیه‌سازی جریان‌های آشفته"، "معرفی انواع مکانیزم‌های انتقال حرارت و شبیه‌های مسائل حرارتی"، "شبیه‌سازی مسائل گذرا"، "شبیه‌سازی جریان حول اجسام دوار" و... از جمله سرفصل‌های این دوره است که در دو بخش مبانی کلی و مسائل کاربردی آموزش داده می‌شود.
این دوره با همکاری گروه مهندسی توربو برگزار می‌شود و پیش‌نیاز آن گذراندن درس مکانیک سیالات است.
علاقه‌مندان تا یکشنبه 5 آبان فرصت دارند برای ثبت‌نام به آدرس https://idpay.ir/fluent-993 مراجعه کنند و یا برای اطلاعات بیشتر با آی‌دی @amir2salari در ارتباط باشند.
زمان کلاس بعد از اتمام فرآیند ثبت‌نام با توافق شرکت کنندگان و مدرس دوره نهایی خواهد شد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما