تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۴۳۹۵۹۹
مرجع عالیقدر جهان تشیع گفت: وقف یکی از توفیقات ارزشمند در اسلام است که کم و یا زیاد بودن آن اهمیتی ندارد و آنچه مهم است، باید بر اساس نیاز جامعه انجام شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازآیت‌الله سید محمد حسینی زنجانی در دیدار با مدیرکل اوقاف استان زنجان با اشاره به اهمیت وقف اظهار کرد: وقف یکی از توفیقات ارزشمند در اسلام است که کم و یا زیاد بودن آن اهمیتی ندارد و آنچه مهم است، باید بر اساس نیاز جامعه انجام شود.
مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به توفیقات کسب شده در زنجان در ارتباط با سنت حسنه وقف گفت: این امر جای تقدیر دارد، اما یک سری قوانین دست و پاگیر در ارتباط با وقف باید حل شود.
وی با تأکید بر توجه بیشتر به موضوع وقف افزود: قوانینی که معارض با حقوق موقوفه است باید حل شود.
آیت‌الله حسینی با اشاره به اینکه وقف میراث جاودانه انسان‌های بزرگی است که در این راه گام برداشته‌اند، افزود: وقف در راستای امور و کارهای مختلفی تدبیر و ترویج شده که یکی از این امور کمک به نیازمندان و قشر آسیب پذیر جامعه است.
این مرجع عالیقدر جهان تشیع یکی از تدابیر و مدیریت‌های حکومت اسلامی را مسئله وقف دانست و بیان کرد: مسئله وقف از زمان امیرالمومنین تا به امروز وجود داشته و به دلیل خیر و برکت، مورد استقبال مردم و خیران بوده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان نیز در این دیدار از کمک ۵۷۷ میلیون تومانی مردم در این مرکز خیریه خبر داد و افزود: این کمک برای تهیه بسته معیشتی ایتام، آزادی زندانیان، خرید لوازم خانگی و ویلچر هزینه شد.
حجت‌الاسلام مختار کرمی گفت: بودجه خاصی در ارتباط با مساجد دست اوقاف نیست و اوقاف توزیع کننده بودجه است که سال قبل ۱۶۰ میلیون تومان برای مساجد و امامزادگان کل استان در نظر گرفته شده بود که اوقاف آن را طبق اولویت هزینه کرد.
مدیرکل اوقاف استان زنجان ادامه داد: در راستای کمک به بازسازی و توسعه مساجد طرح مودت در حال اجراست و تا الان در قالب طرح مودت 4 میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان کمک شده است.
وی با اشاره به مشارکت قابل توجه مردم استان در قالب طرح مودت بیان کرد: شاید بتوان گفت نیمی از هزینه‌های مربوط به ساخت آستان مقدس امامزادگان و بازسازی آنها در قالب طرح مودت و مشارکت مردم محقق می‌شود.
کرمی با بیان اینکه طرح مودت به‌منظور تسریع بازسازی آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه اجرا می‌شود، افزود: طرح مودت توسط هیأت امنا و امین بقاع متبرکه به‌منظور شناساندن اهداف، نیازهای مالی، معنوی و مشارکت برای عمران و آبادانی بقاع متبرکه اجرا می‌شود.
مدیرکل اوقاف استان زنجان  گفت: مشارکت در طرح مودت به‌صورت نقدی و غیرنقدی و در قالب ساخت اسکلت، ساختمان، تهیه سیمان، سنگ، دیوار کشی، ساخت گنبد و گلدسته انجام می‌گیرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما