مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌المللی معاونت علمی و فناوری گفت: تمرکز اصلی‌مان روی توسعه بین‌المللی و صادرات و انتقال تکنولوژی است و برنامه‌هایی در تقویت توان صادراتی و توسعه بازار از طریق شبکه واسطه صادراتی داریم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازروح الله استیری مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار با بیان اینکه در حوزه تجاری‌سازی چرخ‌ کماکان می‌چرخد، گفت: در دو سال اخیر نزدیک به ۱۰۰ مرکز نوآوری ایجاد و حمایت شده که استارتاپ‌ها و ایده‌ها در آن رشد می‌کنند؛ همچنین می‌توان گفت طی این مدت بیش از ۱۰ شتاب‌دهنده صادراتی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد حمایت قرار گرفته که عمدتاً جزو بخش خصوصی هستند و به اکوسیستم ورود می‌کنند. 
* تمرکز روی توسعه بین‌المللی صادرات و انتقال تکنولوژی 
مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌المللی معاونت علمی و فناوری در ادامه گفت: در حال حاضر تمرکز اصلی‌مان روی بحث توسعه بین‌المللی صادرات و انتقال تکنولوژی است که در این زمینه دو برنامه اصلی داریم؛ یکی از آنها تقویت توان صادراتی شرکت‌ها و دیگری توسعه بازار از طریق شبکه‌ واسطه‌های صادراتی است. 

* تمرکز روی شبکه‌ واسطه‌های صادراتی و غنی‌تر کردن آن
استیری اضافه کرد: سعی داریم شبکه‌ واسطه‌های صادراتی را غنی‌تر و از نظر کمیت بیشتر کنیم. این شبکه‌های صادراتی در کشورهای هدف صادراتی به شرکت‌های دانش بنیان کمک می‌کنند. در حال حاضر نزدیک به ۳۰ واسطه صادراتی که عمدتاً ایرانیان مقیم خارج از کشور هستند به دانش‌بنیان‌ها سرویس می‌دهند که یک شبکه خصوصی است و فقط معاونت علمی آنها را بعد از ارزیابی وارد شبکه می‌کند.
وی در پایان گفت: هدف صادرات جمهوری اسلامی ایران ۱۵ کشور همسایه از جمله چین، هند، حوزه اوراسیا، قزاقستان، روسیه و بلاروس است؛ بنابراین بر این جنبه از موضوع متمرکز هستیم تا واسطه‌ها را در این کشورها بیشتر کنیم. 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰