تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
کد مطلب : ۴۳۹۴۹۷
مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به هجوم آب از کوه دوبرادران به سمت شهرک صاحب الزمان(عج) و جمکران در زمان بارندگی، بر لزوم اقدام فراشهری برای مدیریت معضل آب گرفتگی منطقه تاکید کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازعلیرضا اقبالیان با اشاره به اقدامات شهرداری در راستای مقابله با آبگرفتگی‌های سطح شهر، اظهار داشت: بخش عمده مشکلات در آب گرفتگی‌ها از بیرون شهر نشأت می‌گیرد که در همین رابطه نقاط بحرانی فراشهری شناسایی شده‌اند.
مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به نقاط مسئله ساز درون شهری هم افزود: نسبت به رفع اشکالات نقاط بحرانی آب گرفتگی‌ها که در داخل شهر قرار داشتند، اقدام شده اما معضل اصلی آب گرفتگی منطقه ۵ انتهای خیابان ظهور است.
اقبالیان با اشاره اینکه محدوده کوه‌های دو برادران یکی از نقاط بحرانی در ایجاد آبگرفتگی است، تاکید کرد: تا کمی بارندگی اتفاق می‌افتد، به سرعت دنبال آب‌بندها هستیم تا شهرک صاحب الزمان زیر آب نرود، اصلاح وضعیت این منطقه ضرورت دارد و این موضوع وظیفه نهادهایی مثل جهاد کشاورزی و منابع طبیعی است.
اقبالیان آسیب پذیری املاک خارج از محدوده‌ را معضل اصلی در مقابل این آب گرفتگی‌ها برشمرد و تاکید کرد: این املاک در مقابل آبگرفتگی‌ها بسیار آسیب‌پذیر هستند.
به گفته وی در روزهای بارندگی آب از کوه‌ها به زمین‌های زراعی و شهرک صاحب الزمان(عج) می‌رود و اگر شهرداری به موقع اقدام نکند تا مسجد جمکران هم خواهد رسید.
مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به ایجاد معابر و انهار عبور آبهای سطحی، تاکید کرد: مدیریت حجم آبی که از کوه‌ها به محیط شهر وارد می‌شود در محدوده وظایف شهرداری نیست، در محدوده شهری معابر کشیده شده و انهار احداث شده اما این حجم آب به یک باره از کوه‌ها وارد محدوده شهری می‌شود و باید توسط دستگاه‌های دیگر مدیریت شود.
اقبالیان از تلاش شهرداری برای هدایت آب‌ها به سمت زمین‌های زراعی خبرداد و گفت: این تنها اقدامی است که شهرداری می‌تواند در مقابل این حجم آب انجام دهد، قسمتی از این آب با احداث خیابان ظهور و نهرکشی هدایت می‌شود اما باز هم مشکل به طور کامل برطرف نخواهد شد.
وی افزود: تنها اقدامی که می‌شود برای هدایت این آب در حال حاضر کرد ایجاد گوراب است اما حل قطعی این معضل به کار فرا شهری نیاز دارد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰