تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
کد مطلب : ۴۳۹۴۹۰
معاون مرکز بهداشت قم روند بستری ها و فوتی های کرونا را در استان قم نگران کننده توصیف کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازمحمدجواد باقریان امروز در گفت وگو با خبرنگار  در قم با اشاره به رعایت مناسب دستورالعمل های بهداشتی در برخی اصناف و اقشار بیان کرد: متأسفانه گزارش ها نشان می دهد که رعایت این پروتکل ها در برخی دیگر از اقشار و اصناف مطلوب نیست که از آن جمله می توان به پایانه های درون شهری، گیم نت ها، مراکز شماره گذاری و معاینه فنی خودرو، مراکز خرید و پاساژها، نانوایی ها، پایانه های برون شهری، اماکن ورزشی و همچنین دفاتر پلیس 10+ اشاره کرد.
وی با بیان این که اخطارها و پلمب ها به اصناف و اقشار متخلف ادامه خواهد یافت افزود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ادارات استان رقم 81 درصد است.
معاون مرکز بهداشت قم اظهار کرد: آمار استفاده از ماسک توسط مردم استان و در اماکن عمومی حاکی از آن است که تقریبا 56 درصد مردم از ماسک استفاده می کنند.
وی تشکیل اولین جلسه آموزشی با رابطین هلال احمر را از دیگر اقدامات مرکز بهداشت قم در هفته اخیر عنوان کرد و گفت: متأسفانه نزدیک به 100 درصد بیمارانی که در استان به بیمارستان ها مراجعه می کنند بدحال و دارای کاهش شدید اکسیژن خون هستند.
باقریان همچنین یادآور شد: آمار روند بستری در صد هزار جمعیت نشان می دهد که قم در رتبه دوم کشوری و آمار روند مرگ و میر در یک میلیون جمعیت حاکی از آن است که قم در رتبه نخست کشوری قرار دارد.
وی اضافه کرد: در عین حال آمار مربوط به کرونا از ابتدای شیوع تا هفته سوم مهر ماه نشان می دهد که روند بستری ها و فوتی ها در سراسر کشور به جز در مرداد ماه سال جاری صعودی بوده که این امر به منزله ضرورت توجه همه مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰