تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
کد مطلب : ۴۳۹۳۸۹
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: تاکنون از ۲۵۱ میلیارد تومان درخواست تسهیلات کرونا در استان، ۱۵۱ میلیارد تومان آن توسط بانک‌های عامل پرداخت شده که هنوز ۸۰ میلیارد تومان از این تسهیلات فاقد متقاضی هستند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازحسن عزیزی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: یکی از مهمترین  پیامدهای شیوع بیماری کرونا در جهان ضربه به اقتصاد کشورها بوده که در این راستا کسب و کارهای استان کرمانشاه نیز از آسیب‌ها در امان نمانده است.
وی ادامه داد: بدین منظور تسهیلات ارزان قیمت برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا اختصاص یافته تا با پرداخت این تسهیلات بخشی از زیان های اقتصادی این کسب و کارها جبران شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه اعتبار تخصیص پیدا کرده استان را در این راستا ۳۳۱ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بلافاصله جلسات کارشناسی در کارگروه اشتغال برای پرداخت این تسهیلات برگزار شد و هم‌اکنون ۱۴ بانک عامل از بانک‌های دولتی و خصوصی در استان برای این موضوع با اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی همکاری می‌کنند‌.
وی اضافه کرد: تاکنون ۲۶ هزار و ۵۲۲ فقره درخواست تسهیلات برای کمک به اشتغال ۳۲ هزار و ۲۰۶ نفر در سامانه کارا این اداره کل از ابتدای شیوع کرونا ثبت کرده‌اند.
عزیزی ادامه داد: : تاکنون از ۲۵۱ میلیارد تومان درخواست تسهیلات کرونا در استان، ۱۵۱ میلیارد تومان آن توسط بانک‌های عامل پرداخت شده که هنوز ۸۰ میلیارد تومان از این تسهیلات فاقد متقاضی هستند.
وی بیشترین در خواست تسهیلات کرونا را در بخش حمل و نقل درون شهری، سازمان صنعت و معدن و تجارت و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای عنوان کرد و افزود: ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات کرونا تا پایان مهرماه تمدید شده است.
عزیزی از از ۱۴ رسته اصلی و ۴۵۰ زیر رسته شغلی خواست برای ثبت نام به سامانه «کارا» اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند و گفت: امکان دارد دیگر این مهلت تمدید نشود و افراد متضرر شوند.
وی تصریح کرد: اسامی رسته‌های اصلی و زیر مجموعه آن‌ها برای دریافت تسهیلات کرونا در سایت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و ناوگان مسافربری یا صاحبان بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده می‌توانند به آن مراجعه و ثبت‌نام کنند و به  ازای هر کارگری که اخراج نشده و مورد حمایت قرار گرفته به تعداد هر نفر 16 میلیون تومان تسهیلات با بهره 12 درصد و تنفس سه ماه دریافت کنند.
وی در پایان، گفت: روند پرداخت تسهیلات کرونایی در استان کند نیست و نسبت به اعتبار تخصیص یافته در کشور استان سوم هستیم.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰