تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
کد مطلب : ۴۳۹۳۶۳
طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته با مرگ دستکم 314 مورد جدید، شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 215 هزار نفر عبور کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۴۲ هزار و ۳۷۴ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۸۰۴ هزار و ۴۷ نفر رسید.
این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۳۱۴ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۱۵ هزار و ۷۸ نفر برسد.
مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

 
از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هشت میلیون و ۳۷ هزار و ۷۸۹ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۲۰ هزار و ۱۱ نفر گزارش کرده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۹ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۳۹۰ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۳۵ هزار و ۶۵۸ نفر می‌رسد.
این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۵۷ هزار و ۸۳۵ مورد ابتلا و ۱۶ هزار و ۵۸۶ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۷۵ هزار و ۳۱۵ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.
نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۳۰۱ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.
طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۷ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۹۴۲ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۷۹ هزار و ۹۶۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۶ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۸۵۵ نفر بهبود یافته‌اند.
آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هفت میلیون و ۱۲۰ هزار و ۵۳۸ مورد ابتلا و ۱۰۹ هزار و ۱۵۰ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۱۰۳ هزار و ۴۰۸ مورد ابتلا و ۱۵۰ هزار و ۶۸۹ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶