تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
کد مطلب : ۴۳۹۳۵۰
محققان چینی برای مقابله با تخریب خاک به تولید و کاشت انواع پنبه روی آورده اند و معتقدند این گیاه به طور ویژه برای حل این مشکل مفید است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسی جی تی ان، کاشت پنبه می تواند جایگزین مالچ پاشی برای تثبیت شن ها و جلوگیری از توسعه بیابان ها نیز بشود. مالچ برگرفته از مواد نفتی اگر چه توسعه بیابان ها را متوقف می کند، اما تبعات خطرناکی برای محیط زیست دارد.
مالچ پاشی با حبس کردن گرمای زمین موجب توقف رشد گیاهان هم می شود. اما محققان می گویند کاشت پنبه به جای این کار و استفاده از این گیاه می تواند هم دمای خاک را در حد مطلوب حفظ کند و هم جلوی تخریب زمین و توسعه بیابان ها را بگیرد.
اجرای یک طرح پنبه کاری در مساحت ۶۰۰ متر مربع در ژانویه گذشته بدین منظور تاثیرات مثبتی به همراه داشته و لذا انتظار می رود این روش جایگزین مالچ پاشی شود. وزارت کشاورزی چین نیز با توجه به تبعات مالچ پاشی این کار را در صورتی که موجب تشکیل لایه هایی با ضخامت بیش از ۰.۰۱ میلیمتر شود، ممنوع کرده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰