تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
کد مطلب : ۴۳۹۳۴۴
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، زنانی که آخرین فرزند خود را در 30 یا 40 سالگی به دنیا می‌آورند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری دارند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، زنانی که آخرین فرزند خود را در ۳۰ یا ۴۰ سالگی به دنیا می‌آورند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری دارند.
محققان حدود ۱۲۰۰ زن را در دوره یائسگی بررسی کردند و دریافتند، آنهایی که آخرین تولد فرزند را در دهه سوم یا چهارم زندگی داشته‌اند، تلومرهای طولان‌ تری نیز داشتند؛ تلومرها توالی‌های مکرر DNA در انتهای کروموزوم‌ها هستند.
طبق تحقیقات جدید، مادر شدن در سنین بزرگسالی می‌تواند به طول عمر بیشتر بی‌انجامد؛ مشخص شده است زنانی که آخرین فرزند خود را ۳۰ یا ۴۰ سالگی به دنیا می‌آورند بیشتر از مادران جوان زندگی می‌کنند.
تصور می‌شود که این به دلیل تلومرها باشد؛ ساختارهایی که به عنوان کلاه محافظ در انتهای کروموزوم‌ها عمل می‌کنند.
 Chase Latour، نویسنده اصلی این پژوهش و متخصص اپیدمیولوژیک در دانشگاه کارولینای شمالی می‌گوید: «زنانی که آخرین فرزند خود را در سنین بالاتر به دنیا آوردند، احتمالاً تلومرهای طولانی‌تر دارند که نشانگر زیست سلامتی و طول عمر آنها است».


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
پایان انتظار 4 سال و 5 ماه و 5 روز
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱