تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
کد مطلب : ۴۳۹۲۸۸
طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته با ابتلای دستکم 44 هزار و 236 مورد جدید، مجموع مبتلایان به «کووید-19» در آمریکا از مرز 7.7 میلیون نفر عبور کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازطبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۴۴ هزار و ۲۳۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۷۶۱ هزار و ۶۷۳ نفر رسید.
این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۴۰۷ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۱۴ هزار و ۷۶۴ نفر برسد.
مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

 
از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هفت میلیون و ۵۶۴ هزار و ۶۰۷ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۳۴ هزار و ۹۸۶ نفر گزارش کرده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۹ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۸۰۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۳۴ هزار و ۱۴۴ نفر می‌رسد.
این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۵۵ هزار و ۱۲۰ مورد ابتلا و ۱۶ هزار و ۵۷۷ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۷۴ هزار و ۲۸۶ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.
نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۲۹۴ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.
طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۷ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۲۵۴ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۷۵ هزار و ۷۷۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۵ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۲۶۴ نفر بهبود یافته‌اند.
آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هفت میلیون و ۵۳ هزار و ۸۰۶ مورد ابتلا و ۱۰۸ هزار و ۳۳۴ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۹۴ هزار و ۹۷۹ مورد ابتلا و ۱۵۰ هزار و ۴۸۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰