تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۴۳۹۲۶۴
در مراسمی از کتاب منتخب شهادت نامه امام حسین(ع)، تألیف آیت الله محمدی ری شهری به زبان انگلیسی در کالج اسلامی لندن رونمایی شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازآیت الله محمد محمدی ری شهری ریاست عالی مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث و نویسنده کتاب دانشنامه امام حسین علیه السلام در پیامی تصویری به مراسم رونمایی منتخب شهادت نامه امام حسین علیه السلام به بیان ویژگی‌های ممتاز دانشنامه امام حسین پرداخت و اظهار کرد: دانشنامه امام حسین علیه السلام کتابی کاربردی و برای همه دوران‌ها است که با توجه به واقعیت‌های روز نوشته شده است.
وی این اثر را نگاهی نو به زندگی ابرمردی خواند که زندگی و نام او با حریت، آزادی و حق طلبی و مبارزه با ظالمان و مستکبران گره خورده است.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) به بیان هفت ویژگی این کتاب ارزشمند اشاره کردد و گفت: استناد به منابع معتبر فریقین و نقد متون ضعیف، جامعیت و در عین حال گزیده نگاری از جمله ویژگی‌های این اثر است؛ بهره‌گیری از تبیین و تحلیل برای بازشناسی متون تاریخی و سنجش آن با کلمات خود حضرت و نیز انعکاس تمام ابعاد زندگی ایشان از قبل از تولد تا هنگامه شهادت از دیگر ویژگی‌های این کتاب است؛ به علاوه بیان فلسفه عزاداری پیروان اهل بیت و رد کردن مسائل خرافی و اقدامات نادرست در عزاداری از دیگر محورهای این کتاب است.
آیت الله ری شهری ابراز امیدواری کرد همه مسلمانان در سراسر جهان بتوانند این الگوی زندگی و مردانگی و مبارزه را سرمشق خود قرار دهند.
در این مراسم حجت الاسلام سید هاشم موسوی مدیر مرکز اسلامی انگلستان، دکتر عیسی جهانگیر مدیر کالج اسلامی، شیخ عباس جعفر مترجم کتاب، دکتر محمد علی اسماعیل مدیر ارتباطات مرکز اسلامی و دکتر امینه اینلُز به سخنرانی پرداختند.
شخصیت امام حسین علیه السلام، مقتل نگاری و منابع مهم آن و نیز ویژگی‌های کتاب، محورهای اصلی این سخنرانی‌ها بود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
پایان انتظار 4 سال و 5 ماه و 5 روز
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱