تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
کد مطلب : ۴۳۹۲۶۲
رئیس اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه گفت: طرح تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۶ سال در سال گذشته با پوشش ۱۰۰ درصدی همراه بود و در سال ۹۹ نیز با داشتن دو پایگاه در شهرستان به صورت دائمی به مردم خدمات ارائه می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازعلی اصغر عموزاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه در گفت‌وگو با خبرنگار  اظهار کرد: نابینایی را به دو صورت می‌توان تعریف کرد، یک مورد ارثی و یک مورد هم غیرارثی که بر اثر صدمه و یا حادثه است که در هر دو زمینه می‌توان پیشگیری انجام داد.
وی گفت: طرح تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۶ سال در سال گذشته با پوشش ۱۰۰ درصدی همراه بود و در سال ۹۹ نیز با داشتن دو پایگاه در شهرستان که به صورت دائمی به مردم خدمات می‌دهند و از کودکان تست بینایی می‌گیرند تا حد ممکن از نابینایی پیشگیری کردیم چرا که درمان چشم از کودکی بسیار مؤثرتر است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه ادامه داد: در زمینه نابینایی ارثی نیز با همکاری شبکه بهداشت اقدام به برگزاری دوره آموزش پیش از ازدواج کردیم تا ازدواجی که منجر به تولد یک کودک نابینا می‌شود اتفاق نیافتد.
عموزاده خاطرنشان کرد: در شهرستان فیروزکوه در حوزه توانبخشی نابینایان ۶۵ پرونده نابینایی وجود دارد که چهار مورد نابینای بسیار شدید و سه مورد نابینای مطلق است و مجموعه خدماتی که اداره بهزیستی به این عزیزان ارائه می‌دهد در حوزه عصای سفید، کمک‌های موردی، مناسب سازی محل زندگی، ساعت مچی مخصوص نابینایان و واکر بوده و هر ساله یک تا دوبار از محل زندگی این عزیزان بازدید می‌شود تا مناسب این عزیزان باشد.
وی تصریح کرد: در زمینه حقوق اجتماعی نابینایان در مرحله اول مردم خودشان باید مراقب رفتار با نابینایان باشند و از ترحم بی‌جا و مضر که منجر به ناامیدی فرد روشن‌دل می‌شود پرهیز کنند علاوه بر این بستر شهرسازی نیز باید طوری باشد تا نابینایان بتوانند به راحتی از تمام خدمات عمومی استفاده کنند لذا مناسب سازی فضاهای شهری پیوسته مورد پیگیری ما بوده و شهرداری نیز در راستای همین پیگیری‌ها برای مناسب‌سازی فضای عمومی شهر برای نابینایان در حال کمک به ما است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه تأکید کرد: از نظر قانون اگر شخص یا سازمانی برای نابینایان در استفاده از تسهیلات همگانی محدودیت ایجاد کند یا حق نابینایان را نادیده بگیرد مجرم شناخته می‌شود.
عموزاده در پایان گفت: نابینایی خزان زندگی نیست؛ در همین شهرستان فیروزکوه ما نابینای مجروح جنگی داریم که هنرمند بوده و خانم نابینایی که حافظ  و قاری قرآن است و همه ما باید کمک کنیم تا این عزیزان بتوانند به راحتی زندگی کنند و برای جامعه مفید باشند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰