تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
کد مطلب : ۴۳۹۲۵۲
شرکت بوئینگ و نیروی فضایی ارتش آمریکا از همکاری با یکدیگر برای تولید اولین نسل از ماهواره های ارتباطی نظامی خبر داده اند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازنیواطلس، اولین ماهواره نظامی نیروی فضایی ارتش آمریکا با همکاری شرکت بوئینگ، وزارت دفاع ملی کانادا و وزارت دفاع استرالیا تولید می شود.
ماهواره یادشده SATCOM (WGS)-11+ نام دارد و فعلا در مرحله طراحی اولیه قرار دارد و قرار است بعد از تکمیل طراحی از سال ۲۰۲۴ به بعد تولید شود.
به نظر می رسد تولید چنین ماهواره ای توسط ارتش آمریکا باعث شود تا فضا هر چه سریع تر به عرصه نبرد میان ارتش آمریکا و ارتش کشورهای رقیب مبدل شود. ماهواره مذکور برای اقداماتی همچون شناسایی اهداف، جمع آوری اطلاعات، بررسی وضعیت آب و هوا و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
مدل های اولیه این ماهواره ها توسط ارتش آمریکا از سال ۲۰۰۷ تولید شده اند و در حال حاضر ده ماهواره از این دست برای برقراری ارتباطات نظامی ارتش ایالات متحده مورد استفاده قرار دارد. آمریکا برای استفاده از این ماهواره ها با کشورهایی همچون استرالیا، کانادا، دانمارک، لوکزامبورگ، نیوزلند، هلند، جمهوری چک و نروژ همکاری دارد.
ظرفیت و قابلیت های ماهواره های WGS-11+ جدید دو برابر نمونه های قبلی آنهاست و علت این مساله پهنای باند بیشتر آنها و امکانات مخابراتی پیشرفته تر این ماهواره هاست.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰