تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
کد مطلب : ۴۳۸۷۵۵
دادگاهی در استان صعده در شمال یمن حکم اعدام ۱۰ نفر در ارتباط با جنایت حمله هوایی به اتوبوس حامل کودکان در «ضحیان» یمن را صادر کرد.
۰
plusresetminus
 حکم اعدام برای ترامپ و ملک سلمان صادر شد

به گزارش بلاغ، دادگاهی در استان صعده در شمال یمن حکم اعدام ۱۰ نفر  از متهمان در ارتباط با جنایت حمله هوایی ائتلاف تحت سرکردگی سعودی به اتوبوس حامل کودکان در ضحیان یمن را صادر کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری سبا یمن، در این دادگاه که به ریاست قاضی «ریاض الرزامی» برگزار شد، حکم اعدام بر این متهمان صادر شده است؛ «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی، «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی، «ترکی بن بندر بن عبدالعزیز» شاهزاده سعودی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «جیمز متیس» وزیر دفاع پیشین آمریکا، نورتون انسکوارتز، «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن، «علی محسن الاحمر» معاون هادی، «احمد عبید بن دغر» نخست‌وزیر پیشین دولت مستعفی و «محمد علی احمد المقدشی» وزیر دفاع دولت مستعفی یمن.

در ادامه این حکم، افراد مذکور به پرداخت ۱۰ میلیارد دلار غرامت به اولیای دم محکوم شدند.
 جنگنده های سعودی در نهم اوت ۲۰۱۸ یک اتوبوس مدرسه حامل دانش آموزان را که از مسیر بازاری پرجمعیت در ضحیان در استان صعده می گذشت، بمباران کردند که در این حمله ۴۰ کودک به شهادت رسیدند. اتوبوس این دانش آموزان بعد از پایان آخرین دوره آموزش قرآن در فصل تابستان، در میانه راه در نزدیکی بازار این شهر برای خرید توقف کرده بود که از سوی جنگنده های سعودی هدف قرار گرفت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين