تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
کد مطلب : ۴۳۸۷۲۵
سخنگوی وزارت بهداشت از تخصیص 2 هزار میلیارد تومان برای تسویه کارانه کادر درمانی تا اسفند 98 خبر داد.
۰
plusresetminus
تخصیص 2 هزار میلیارد تومان برای تسویه کارانه کادر درمانی و پرستاران/158 شهرستان کشور در وضعیت قرمز کرونایی هستند
به گزارش بلاغ، سیماسادات لاری در سفر به مازندران در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از کادر بهداشتی و درمانی که در بحران کرونا حماسه آفریدند و جان خود را فدا کردند و سبب عزت و سربلندی ما شدند با بیان اینکه هر کجا می رویم به پشتوانه تلاش فداکاری کادر بهداشت و درمان رو سفید هستیم گفت : در این مسیر بار زیادی از درمان بیماران بردوش دستیاران پزشکی قراردارد که از ابتدای شیوع کرونا در بیمارستان ها حضور پیدا کردند و جانزدند.

وی با بیان اینکه دستیاران کمترین حق الزحمه و تسهیلات را دریافت می کردند، افزود: با حمایت وزیر بهداشت و اقدامات انجام شده بودجه خوبی در قرض الحسنه مهر سرمایه گذاری شده است تا دستیاران بتوانند از آبان ماه وام دریافت کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت از تخصیص 2 هزار میلیارد تومان برای تسویه کارانه کادر درمانی تا اسفند 98 خبر داد و گفت: این میزان پول از سازمان برنامه و بودجه گرفته شده و در اختیار وزارت بهداشت است و از هفته آینده توزیع در بین دانشگاه‌های کشور آغاز می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر 158 شهرستان در کل کشور در وضعیت قرمز کرونایی هستند.

لاری با اشاره به اینکه به طور میانگین 10 درصد بستری‌های بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها فوتی هستند، ادامه داد: میزان فوتی مازندران در موج دوم کرونا هشت درصد بوده که از میانگین کشوری پایین‌تر بوده است.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت  به عقد قرارداد با بیمه تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: دستیاران می توانند با پرداخت ماهانه ۳۷۰ هزار تومان بیمه خویش فرمایی شوند.

این مسئول افزود : حق الزحمه دستیاران نیز ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد که در هیات امنای مشترک تصویب و به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.
لاری به فعالیت دانشجویان در حوزه فرهنگی دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: در حوزه فرهنگی باید دانشجویانی داشته باشیم که از نظر  علمی رتبه بالا و همه بعدی باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه  صندوق رفاه باید در خدمت امور فرهنگی و رفاهی دانشجویان و دانشگاه باشد ، ادامه داد: سرانه فرهنگی دانشجویی رشدی ۷۰ درصدی داشته است.

 لاری به افزایش بودجه حوزه ستادی فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت اشاره کرد ، ادامه داد: با تحولی که در این بخش بوجود آمد با توجه به شیوع بیماری کرونا به دانشگاه ها کمک می کنیم تا زیرساخت های فرهنگی و دانشجویی را گسترش دهند.

سخنگو وزارت بهداشت با بیان اینکه در طرح تحول به زیرساخت های فرهنگی توجه کمتری شده است، گفت: در حوزه خوابگاه دانشجویی در برخی استان ها با مشکل مواجه هستیم که امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم شاهد ساخت خوابگاه های دانشجویی بیشتری در کشور باشیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰