معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مرحله دوم توزیع واکسن آنفلوانزا از طریق داروخانه ها انجام خواهد شد ، در این مرحله اولویت با افراد دیابتی عارضه دار، بیماران مبتلا به ضایعات نخاعی، بیماران دارای سو تغذیه و بیماران دارای نقص سرکوب ایمنی است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازجلال رحمانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به نحوه توزیع واکسن آنفلوانزا اظهار داشت: واکسن آنفلوانزا برای اولویت اول از طریق مراکز بهداشتی درمانی به صورت رایگان عرضه می‌شود.
وی افزود: اسامی افرادی که در اولویت نخست قرار دارند در سامانه سیب ثبت شده است و همکاران ما با این افراد تماس خواهند گرفت تا در بازه زمانی مشخص جهت تزریق واکسن آنفلوانزا مراجعه کنند و از تجمع نیز جلوگیری شود.
رحمانی با بیان این که مرحله دوم توزیع واکسن آنفلوانزا از طریق داروخانه ها انجام خواهد شد گفت: در این مرحله اولویت با افراد دیابتی عارضه دار، بیماران مبتلا به ضایعات نخاعی، بیماران دارای سو تغذیه و بیماران دارای نقص سرکوب ایمنی است که با نسخه پزشک قابل تهیه خواهد بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به آخرین آمار کرونا در ۲۴ ساعت گذشته گفت: با اضافه شدن ۵۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا، تعداد کل بیماران بستری در سطح استان به ۳۳۵ نفر افزایش یافت.
وی در ادامه افزود: از این تعداد ۸۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ۳۶ نفر نیز با استفاده از دستگاه‌های کمک تنفسی تحت مراقبت قرار دارند و متاسفانه در این مدت ۵ نفر جان خود را از دست دادند.
رحمانی خاطر نشان کرد: به منظورغربالگری بیماران کرونایی در حال حاضر سه مرکز شهید بلندیان، تبریز و مرصاد مینودر در شهر قزوین فعال هستند و به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی، بیشترین حضور همشهریان در مرکز شهید بلندیان است که موجب تجمع بیشتر می‌شود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰