در جریان تدوین لایحه بودجه 1400پیش‌بینی شد

عیدی آخر سال کارمندان دولت یک میلیون و 500 هزار تومان

تاریخ انتشارسه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۲
کد مطلب : ۴۳۸۶۴۶
دولت در جریان تدوین لایحه بودجه، برای عیدی آخر سال کارکنان رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش‌بینی کرده است.
۰
plusresetminus
عیدی آخر سال کارمندان دولت یک میلیون و 500 هزار تومان

به گزارش بلاغ، در جریان تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بخشنامه مربوط به بودجه اخیرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده که براساس آن بودجه سال آینده را پیش‌بینی کند.

طبق ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰، مبلغ پاداش پایان سال کارکنان (عیدی) یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است. البته مبلغ قطعی عیدی باید در نهایت به تصویب هیئت وزیران برسد.

اما رقم عیدی کارکنان در سال ۱۳۹۸ یک میلیون و ۷۸ هزار تومان پیش‌بینی شده بود که در نهایت در زمان تصویب و پرداخت ۱۲۰ هزار تومان اضافه شد که دلیل آن افزایش حقوق کارکنان بود و باید میزان عیدی متناسب با آن پرداخت می‌شد.

عیدی برای کارکنان در سال 99 نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده بود.
همچنین به گزارش خبرگزاری فارس، ضوابط مالی ناظر بر تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰ که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می‌شود نشان می‌دهد افزایش حقوق کارکنان و همچنین مشمولان قانون کار شاغل در دولت 25 درصد تعیین شده است.
در بخش بودجه هزینه‌ای، این ضوابط آمده است:‌
1) استخدام رسمی و پیمانی در کلیه دستگاه‌های اجرایی صرفا با رعایت قوانین و مقررات مربوطه پیش‌بینی می‌شود. اخذ تاییدیه سازمان برنامه و بودجه مبنی بر تامین بار مالی قبل از صدور مجوز استخدامی ضروری است.
۲) دستگاه‌های اجرایی:
الف - افزایش ضریب ریالی حقوق را به طور متوسط ۲۵ درصد لحاظ کنند. رقم قطعی ضریب به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید. افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار ۲۵ درصد تعیین می‌شود. رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.
ب - سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان را در بودجه سال ۱۴۰۰ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال ۱۳۹۹ (مبتنی بر موافقتنامه متبادله سال ۱۳۹۹) پیش‌بینی کنند.

گفتنی است، افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها در سال جاری، ضرورت حمایت بیشتر از کشاورزان، بازنشستگان، کارگران و کارمندان را ایجاب می‌کند. این امر علاوه‌بر افزایش حقوق و عیدی، باید شامل افزایش تولید کالاهای ارزان قیمت و توزیع آن در سطح جامعه باشد. اتفاقی که در تولید ماسک و ضروریات کرونایی رخ داد و معلوم شد که اگر اراده باشد، وضع معیشتی مردم بهبودیافتنی است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰