تاریخ انتشاريکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۷
کد مطلب : ۴۳۸۵۴۶
حشدالشعبی در واکنش به تهدیدهای اخیر سران کاخ سفید علیه مقاومت عراق، اعلام کرد که اگر آمریکا اقدامی بکند، حشدالشعبی بینی اش را به خاک خواهد مالید.
۰
plusresetminus
پاسخ حشدالشعبی به تهدیدهای پمپئو: بینی آمریکا را به خاک می‌مالیم

به گزارش بلاغ، «گردان‌های حزب‌الله عراق» وابسته به حشدالشعبی، دیروز طی توئیتی به تهدیدهای آمریکا مبنی بر بستن سفارتش در بغداد و حمله به گروه‌های مقاومت پاسخ داد. به گزارش ایسنا، «ابوعلی العسکری»، مسئول امنیتی گردان‌های حزب‌الله عراق در این توئیت اعلام کرد: پاسخ ما به مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا‌،که مجددا زبان به تهدید گشوده، این است: به خدا قسم نمی‌توانی عزم و اراده نیروهای مقاومت را تضعیف کنی. تهدیدات و سخنان باطلی که بر زبان می‌آوری، به خودت بازمی‌گردد.

وی خطاب به پمپئو افزود: [در عراق] مردانی را خواهی یافت که قلب‌های آنها، مثل آهن سخت است، آنها بینی‌ات را به خاک می‌مالند و در آن هنگام، خواهی دید که چه کسی رحم نمی‌کند. وزیر خارجه آمریکا اخیرا اعلام کرده بود که این کشور در واکنش به حملات علیه سفارت و نیروهای آمریکایی، قصد دارد سفارت در بغداد را تعطیل و به گروه‌های مقاومت حمله کند.

خبرگزاری فارس هم در این رابطه گزارش داد، «اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» عراق، طی توئیتی، به تهدید دولت آمریکا واکنش نشان داد و بر ضرورت تداوم مقاومت مقابل نیروهای آمریکایی در عراق، تاکید کرد. جنبش نجباء نیز شاخه‌ای از حشدالشعبی است. وی نوشت: پس از تهدیدهای بیهوده وزیر خارجه آمریکا، به خوبی مشخص شد که [چگونه ] کسی که در حال خفگی است، لگد می‌اندازد. وی افزود: تلاش‌های مقاومت به ثمر نشسته و [مقاومت] حاکمیت چپاول شده [عراق] را از چنگال آمریکایی‌ها بازپس گرفته است.

دبیرکل جنبش نجباء در ادامه، ضمن تبریک گرفتن به نیروهای مقاومت و تشویق آنها به ادامه فعالیت‌ نوشت: تهدیدات آنها، ما را نخواهد ترساند. ما این راه را برنگزیدیم، مگر اینکه آرزومند یکی از این دو نیکی باشیم: پیروزی یا شهادت.

وی افزود: به این مناسبت و به این دلیل که پیروزی رزمندگان و مجاهدان، داد و فریاد دشمنانشان را درآورده است، از کلیه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی می‌خواهیم تا پیروزی را پررنگ‌تر و تجاوز و اهانت آمریکا به حاکمیت و کرامت کشور را محکوم کنند. آنها (باید از دولت) بخواهند که مصوبه مردم و پارلمان را، با خروج کامل نیروهای اشغالگر از عراق، اجرا کنند.

مجلس عراق دی گذشته طرح اخراج نیروهای اشغالگر از این کشور را تصویب کرده است.

تمجید ازحشد‌الشعبی
«صادق الحسینی» سخنگوی حشد‌الشعبی در استان دیاله، دیروز اظهار داشت: «وزیر دفاع (عراق) در سفر دو روز گذشته خود به شهرستان «خانقین» در شمال شرق عراق، و دیدار با فرماندهان حشد‌الشعبی، از نقش بزرگ و مثبت نیروهای حشد در تامین امنیت ۱۳ منطقه مهم و کاهش میانگین حملات تروریست‌های داعش... و نیز در بازگرداندن صدها خانواده آواره به مناطق مختلفی که از اشغال تروریست‌ها آزاد شده، تمجید کرده است.»

الحسینی افزود: «در این دیدار، درباره تقویت هماهنگی امنیتی وزارت دفاع به شکل گسترده و پر کردن خلأ به وجود آمده در برخی مناطق و ادامه عملیات مشترک با توان بالا برای مقابله با تروریسم، توافق حاصل شد.»

این سخنگو خاطر نشان کرد: «حشد‌الشعبی قدرت‌ و توانمندی بالایی در مقابله با تروریسم از خود نشان خواهد داد و مسیرهای جدیدی برای فعالیت و طرح‌های میدانی به زودی رونمایی خواهد شد».
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
پایان انتظار 4 سال و 5 ماه و 5 روز
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱