تاریخ انتشارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
کد مطلب : ۴۳۸۵۰۷
رئیس‌ کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در یکسال گذشته قیمت مصالح ساختمانی ۲۰۰ درصد افزایش یافته است، گفت: دولت توان نظارت بر بنگاه‌های تولیدی را ندارد.
۰
plusresetminus
رئیس‌کمیسیون عمران مجلس: افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی طی یکسال
به گزارش بلاغ، محمدرضا رضایی کوچیبا بیان اینکه در چند ماه اخیر شاهد افزایش بی‌رویه قیمت مصالح ساختمانی در بازار هستیم، گفت: متاسفانه این افزایش قیمت‌ها بر قیمت مسکن و اجاره بها تاثیر سوء گذاشته است.
وی با بیان اینکه در کشور تمامی نهاده‌های تولید مسکن را داریم، ادامه داد: عدم نظارت بر بازار و اداره شدن وزارتخانه‌ای به مانند صمت با سرپرست از عواملی است که باعث شده تا قیمت مصالح ساختمانی روند رو به رشد را در پیش بگیرد و شاهد این باشیم که این موضوع تاثیر بر سایر قیمت‌ها بگذارد.
نماینده جهرم در مجلس با اعلام اینکه در یکسال گذشته 200 درصد قیمت مصالح ساختمانی افزایش داشته است، افزود: دولت باید پیش از اینکه قیمت‌ها اینگونه افزایش پیدا می‌کرد، قیمت مصالح ساختمانی را احصا می‌کرد و سود متعارفی برای آن در نظر می‌گرفت که متاسفانه این اقدام انجام نشد و امروز شاهد این وضعیت در بازار مسکن هستیم.
رئیس ‌کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت توان نظارت بر بنگاه‌های تولیدی را ندارد، اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن در چند وقت اخیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی است، اگرچه شرکت‌های تولید‌کننده مصالح از یارانه‌های پنهان استفاده می‌کنند اما با نوسانات قیمت دلار آنها نیز قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.
رضایی کوچی با اعلام اینکه در طرح مجلس برای جهش تولید مسکن یکی از مواردی که پیش‌بینی شده است درباره قیمت مصالح ساختمانی است، افزود: یکی از محورهای این طرح بحث مصالح ساختمانی و قیمت آن است که قرار شده در وزارت صمت قیمت‌گذاری‌ها انجام شود و سپس این قیمت‌گذاری‌ها در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد تا آنها را به انبوه‌سازان اعلام کند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰