تاریخ انتشارجمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
کد مطلب : ۴۳۸۴۳۴
رئیس جمهور ترکمنستان به «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور منتخب بلاروس جهت برگزاری مراسم تحلیف تبریک گفت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان رئیس جمهور ترکمنستان به «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور منتخب بلاروس جهت برگزاری مراسم تحلیف تبریک گفت.
رئیس دولت ترکمنستان در این پیام برای وی موفقیت و برای مردم بلاروس آرزوی صلح و شکوفایی کرد.
لازم به ذکر است که مراسم تحلیف رئیس جمهور بلاروس غیر منتظره بود، هیچ گونه خبری از مراسم پیش رو اعلام نشده و از کانال های تلویزیونی محلی هم پخش نشده بود.
شهروندان بلاروس همزمان با اطلاع از مراسم تحلیف رئیس جمهور دست به اعتراضات خودجوش زدند که منجر به درگیری با نیروهای پلیس ضد شورش شد.
یادآوری می شود که انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس در تاریخ 9 آگوست سال جاری برگزار شد. طبق گزارش کمیته مرکزی انتخابات، لوکاشینکو ۸۰ درصد آرا را به دست آورد و «سوتلانا تیخانوفسکایا» رقیب وی با کسب ۱۰،۱۲ درصد در جایگاه دوم قرار گرفت.
پس از اعلام این نتایج اعتراضات گسترده ای در سراسر این کشور آغاز شد هر چند که به گفته کارشناسان اعلام تقلب در انتخابات توسط کشورهای غربی و رسانه های این کشورها در بلاروس کلید خورده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰