تاریخ انتشارجمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
کد مطلب : ۴۳۸۴۲۶
تحقیقات جهانی نشان می‌دهد در اثر بیماری همه گیر کرونا، مرده‌زایی تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدیلی‌میل، تحقیقات جهانی نشان می‌دهد در اثر  بیماری همه گیر کرونا، مرده‌زایی تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.
محققان سوئدی دریافتند که میزان مرده زایی از هفت در هزار تولد به ۲۱ در هر ۱۰۰۰ تولد در حین شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است.
بررسی‌ها نشان می‌دهد، با پرهیز زنان از امکانات بهداشتی، تعداد زایمان‌ها در بیمارستان‌ها کاهش یافته است؛ یکی از بیمارستان‌های انگلیس شاهد افزایش چهار برابری در میزان مرده زایی بود.
بر اساس تحقیقات انجام شده از چندین کشور، میزان تولد نوزادان مرده در میان همه گیری و قرنطینه برای کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا، با شدت نگران کننده‌ای افزایش یافته است.
بر اساس یک مطالعه بزرگ که در نپال صورت گرفته و بیش از ۲۰۰ هزار زن را تحت بررسی قرار داده، تولد نوزادان مرده بین اواخر مارس و اواخر ماه مه ۵۰ درصد افزایش یافته است.
محققان می‌گویند عامل اصلی افزایش جهانی مرده زایی خود عفونت ویروس کرونا نیست؛ آنها بر این باورند که افراد، از جمله زنان باردار ممکن است از  ترس ابتلا به ویروس از رفتن به بیمارستان اجتناب کنند.

هند و اسکاتلند نیز افزایش در میزان مرده زایی را گزارش کردند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰