تاریخ انتشارجمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
کد مطلب : ۴۳۸۳۸۱
سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان بر توسعه روابط دو کشورتاکید کردند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«محمد تقی صابری» سفیر جمهوری اسلامی ایران با «محمد طائر ذاکرزاده» رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان دیدار و درباره راه های گسترش و تقویت روابط دوجانبه و به ویژه همکاری های پارلمانی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.
در این دیدار رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان با اشاره به اشتراکات دو کشور و سابقه روابط دوستانه میان «دوشنبه» و «تهران»، اظهار داشت که ایران از نخستین کشورهایی بود که استقلال تاجیکستان را به رسمیت شناخت و سفارت خود را در این کشور افتتاح کرد.
وی همچنین با تاکید بر اهمیت نقش روابط بین پارلمانی در گسترش مناسبات میان دولت‌ها و ملت ها، تأسیس گروه دوستی و همکاری بین پارلمانی مجلس تاجیکستان و مجلس شورای اسلامی‌ ایران را گامی مهم در مسیر تقویت این همکاری‌ها دانست.
سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به تحولات مثبت در روابط دو کشور طی سال گذشته، خواستار استمرار و تقویت تلاش ها در جهت گسترش هر چه بیشتر روابط میان دو ملت هم زبان و هم فرهنگ ایران و تاجیکستان در راستای اراده مقامات عالیه دو کشور شد.
صابری ظرفیت‌های همکاری در حوزه‌های مختلف و به ویژه حوزه اقتصادی میان ایران و تاجیکستان را بالاتر از سطح کنونی دانست و ضرورت همکاری مضاعف برای جبران آسیب های اقتصادی در دوران پسا کرونا را مورد تأکید قرار داد.
سفیر ایران با اشاره به اهمیت و جایگاه مجالس دو کشور و نقش آنها در ارتقاء سطح مناسبات دو جانبه، بر آمادگی تهران در همکاری با تاجیکستان در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
پایان انتظار 4 سال و 5 ماه و 5 روز
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱