تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
کد مطلب : ۴۳۸۲۷۸
پژوهشگران در بررسی جدید خود، یک مدل مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند ابتلا به آرتروز را سه سال پیش از بروز آن پیش‌بینی کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدیلی‌میل، پژوهشگران در بررسی جدید خود، یک مدل مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند ابتلا به آرتروز را سه سال پیش از بروز آن پیش‌بینی کند.
برهمین اساس، هوش مصنوعی می‌تواند آرتروز را با تجزیه و تحلیل بافت غضروف سه سال پیش از وقوع آن تشخیص دهد، قبل از اینکه بیماری کهنه و باعث درد مفاصل شود.
اطلاعات موجود حکایت از‌ آن دارد که این مدل هوش مصنوعی برای یافتن علائم آرتروز آموزش دیده است؛ مدل مذکور این کار را با بررسی نقشه‌های بافت غضروف و مقایسه با سایر نتایج انجام می‌دهد.
محققان بیمارستان جان هاپکینز، یک مدل هوش مصنوعی را برای بررسی اسکن بیش از ۸۶ نفر به کار بردند که هیچ نشانه‌ای از آرتروز نداشتند.
مدل یادگیری ماشین توانست آرتروز را در مراحل اولیه با دقت ۷۸ درصد پیش‌بینی کند؛ در انگلیس حدود ۸.۵ میلیون نفر مبتلا به آرتروز هستند.
اگر این بیماری بتواند به موقع تشخیص داده شود، ترکیبی از کاهش وزن و ورزش می‌تواند از شدت آن بکاهد و یا آن را به تأخیر بیندازد.


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰