تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۴۳۸۲۷۳
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: امروز در فضای فرهنگی خلأ داریم و عدم اجماع دستگاه‌های فرهنگی و نفوذ دشمنان در مسائل فرهنگی باعث شده که دشمن ارزش‌های ما را تحریف کرده و مسیر غلط را به نسل جوان نشان دهد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسردار محمدرضا میرحیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار در اصفهان اظهار داشت: حقانیت دفاع مقدس با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، اگر به درستی به نسل جوان منعکس شود، جاذبه‌های بسیار زیادی داشته و می‌تواند رزمندگانی مثل رزمندگان دفاع مقدس برای نسل جدید تربیت کند تا مثل آن بزرگواران در دفاع از کشور و ارزش‌های الهی بتوانند افتخاراتی برای این نظام و کشور پدید آورند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: اگر دقیق بتوانیم حقانیت دفاع مقدس را برای نسل جدید تبیین کرده و از تحریف آن جلوگیری کنیم، همین مورد می‌تواند دانشگاهی برای تربیت عصر جدید باشد.
وی با بیان اینکه امروز ملت ایران دوران سختی را می‌گذرانند، افزود: رسانه‌ها و نخبگان ما باید تلاش کنند که در فضای فرهنگی همانند نگاهی که رزمندگان دفاع مقدس داشتند و برای این نظام عزت آفریدند، راه را به نسل جدید نشان دهند.
میرحیدری عنوان کرد: امروز در فضای فرهنگی خلأ داریم و عدم اجماع دستگاه‌های فرهنگی و نفوذ دشمنان در مسائل فرهنگی باعث شده که دشمن ارزش‌های ما را تحریف کرده و مسیر غلط را به نسل جوان نشان دهد، این مسأله مشکل بسیار سنگینی برای نظام است.
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: ملت ما تا به حال یک ملت عزیز رشید و استواری بوده و خواهد بود، بنابراین ما باید مراقب جوانان باشیم؛ آن‌ها آیندگان این مملکت هستند و باید تلاش کنیم که همانند پدرانشان برای حراست از ارزش‌های الهی و فرهنگ و تمدن ایرانی که یک فرهنگ غنی است، حضور داشته باشند.
وی‌ خاطرنشان کرد: ما آنقدر بزرگانی داریم که جوانان می‌توانند آن‌ها را الگو قرار دهند و نباید اجازه دهیم نسل جدید از فرقه‌های ضاله زاییده دشمن تأسی پیدا کنند و در این راه فرهنگ دفاع مقدس بهترین الگو برای نسل جدید است.
میرحیدری درخصوص وضعیت فرهنگی استان اصفهان، تأکید کرد: اصفهان در زمان دفاع مقدس، هم در‌ زمینه فرماندهان و هم در رزمندگان سرآمد بود، امروز هم وضعیت به همین شکل است؛ امروز نیز شهید حججی‌ها از درون مردم اصفهان پرورش یافتند و امثال آن را زیاد داریم.
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: این جوانانی را که می‌بینیم خیلی ظاهرشان با تمدن ما سنخیتی ندارد، فطرت پاکی دارند و صداقت آن‌ها می‌تواند برایشان راهنما باشد؛ دریاچه غفلت ما باعث شده که امروز ظاهر این جوان ها تغییر کند اما ما باید با یک رفتار صحیح و گفتمان درست، برخورد سازنده‌ای با این جوان‌ها داشته باشیم تا از مسیر خارج نشوند و دشمن در وجود این افراد رسوخ نکند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰